Čínské úřady zakázaly návštěvu 84 leté matky pastora, který si odpykává trest za pomoc dětem

Peking – Dne 5. března uplynuly čtyři roky od uvěznění pastora Johna Cao, který působil v provincii Jun-nan. Jeho právník Jang Huj k případu čínského pastora uvedl: „Dnes, pod záminkou pandemie vězení zamítlo žádost o návštěvu osmdesátičtyřleté matky pastora Caa.“

Organizace China Aid, která monitoruje situaci v Číně, uvedla, že komunistické úřady odsoudily pastora Caa, protože pomáhal zbídačeným dětem žijícím v severní části Barmy. Spolu s dalšími dobrovolníky založil za pouhé čtyři roky 16 škol.

SouvisejícíČína na Ujgurech páchá genocidu, usnesl se nizozemský parlament

Pastor cestoval mezi čínskou provincií Ju-nan a barmským regionem Wa, aby dětem přinesl knihy, sešity a Bible. China Aid dodává, že Cao touto službou pomáhal více než 2 000 studentům.

Pastor Cao byl zadržen úřady v březnu 2017 při přechodu hranice z Barmy do Číny.

Petice na osvobození pastora je ZDE

O rok později ho soud uznal vinným z „organizování nelegálního přeshraničního obchodování“, z čehož jsou běžně obviněni obchodníci s lidmi, a odsoudili ho k sedmi letům vězení. Tajné soudní řízení z 25. července 2019 zamítlo pastorovo odvolání a potvrdilo původní obvinění, že Cao organizoval nelegální pašování lidí a zboží.

SouvisejícíČína se ohradila proti výrokům Duky o koronaviru

Pastorova matka požádala právníka Janga, aby jí pomohl synovi doručit Bibli. I když se právník pokusil několikrát jednat s vedením věznice o doručení Bible pastorovi Cao, pracovníci ostrahy všechny žádosti odmítli.

Právní zástupce navštívil 24. února pastora Caa.  „Pastor Cao mě požádal, abych mu pomohl poděkovat věřícím bratřím a sestrám za modlitby, a zopakoval, že není vinen. Nechť celý svět ví a orgány komunistické strany vědí, že jsem nevinný …. Ale rozhodli se mě odsoudit na sedm let. To musím přijmout,“ uvedl po setkání s pastorem Cao jeho právní zástupce. „Ve vězení nemám příliš mnoho utrpení, ale je mi smutno, když mě napadne myšlenka, že moje matka trpí kvůli mně.“

Pastor Cao řekl právníkovi Jangovi: „V Číně žijeme 29. kapitolou knihy Skutků. “ „Máme takovou naši praxi,“ řekl právník Jang,  „že naše návštěva začala a skončila modlitbou.“

Křesťanské organizace monitorující situaci v Číně se shodují v tom, že život se pro křesťany stává stále více obtížnější s vážnými zásahy do jejich náboženských svobod. Čínské úřady pronásledují věřící, zabraňují v organizování bohoslužeb, pastoři se dostávají do vězení nebo se do kostelů instalují kamery. Objevily se také případy, že vláda zdemolovala církevní budovy. Osobám mladším 18 let je zakázaná účast na aktivitách církve.  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. března 2021 Foto: ICC – John Cao

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář