Čínský křesťan dostal čtyři roky za nelegální obchodování s evangelizačními traktáty

Peking – Starší církve Early Rain Churh v Číně byl obviněn z „nelegálního obchodování“ za to, že měl u sebe křesťanské knihy a byl odsouzen na čtyři roky vězení.

Podle organizace China Aid byl Qin Defu odsouzen do vězení kvůli vlastnění 20 000 křesťanských knih pro 5 000 členů církve.

Čtyřletý trest odnětí svobody, který byl vynesen 29. listopadu, byl „rozporem s příslibem“ dané rodině odsouzeného, v níž se úřady zaručily, že pokud přijme zastupování státním obhájcem, bude propuštěn.

„Policie změnila svůj dřívější slib daný rodině, že pokud přijmou právního zástupce jmenovaného vládou, celý proces projde jenom formalitami a propustí ho,“ uvedl právník církve.

„Při soudu bratra Qina jsme se dozvěděli, že byl obviněn z nezákonných obchodních operací “ a týkalo se to pouze 20 000 knih pro vlastní potřebu církve, z nichž většina byly malé evangelizační traktáty.

V prosinci minulého roku úřady zatkly pastora Early Rain Church a sociálního aktivistu Wang Ji a jeho manželku Jiang Rong spolu se sto dalšími členy církve. Mnoho členů bylo později propuštěno po podepsání dokumentů, které uvádějí, že přestanou navštěvovat křesťanské společenství.

Pastor Ji však byl obviněn z „podněcování k podvratné činnosti proti státní moci“ a byl převezen na neznámé místo, ale ještě nebyl odsouzen. Rodina pastora nebyla schopna ani po roce zjistit místo jeho pobytu.

Podle zprávy pracovní skupiny Rady OSN pro lidská práva z 1. října se předpokládá, že 13 členů církve je stále zadržováno.

V květnu úřady v Pekingu zavřely kostel Shouwang, který údajně navštěvovalo přes 1000 lidí. V říjnu vydala China Aid prohlášení, že úřady zbořily velký kostel ve městě Funan a zadržely jeho pastory.

Na Facebooku zakladatel China Aid Bob Fu vyzval křesťanskou komunitu, aby se modlila za členy Církve Early Rain Church pronásledované čínskou vládou a dodal: „Pane, odpusťte těmto zločincům, protože nevědí, co dělají.“

-mn-  Datum: 4. prosince 2019  Foto: Facebook – Quin Defu

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář