Křesťan dnes

Čínský megachurch zažívá další etapu tvrdého pronásledování

Peking – Tvrdě pronásledovaná církev v čínském Čcheng-tu prosí o modlitby poté, co skupina policistů přepadla dům, kde probíhalo vzdělávání děti.

SouvisejícíNové zatýkání se týká dalších členů církve Early Rain, američtí pozorovatelé zákroky odsuzují

Early Rain Covenant church v příspěvku na Facebooku ve čtvrtek uvedla, že „velká skupina policistů, úředníků školského úřadu, národní bezpečnosti a městského managementu obklíčila dům, kde si spolu hrály děti z nedělní školky patřící Early Rain Covenant. Policie nyní provádí razii v domě,“ dodává se v příspěvku. V domě bratra Lianga Huali a sestry Šu Kiongové je velké množství policistů a v současné době zabavují osobní věci bratra Lianga. Prosím, modlete se!“

Early Rain je nedenominační protestantská církev, která se v posledních letech setkává s brutálním vládním pronásledováním, které vyvrcholilo masivní razií v prosinci 2018. Podle portálu Premier tato policejní akce vedla k zadržení a následnému odsouzení pastora Wang I za obvinění z „podněcování k rozvracení státní moci a nelegálních obchodních operací “. Čínský pastor byl odsouzen k devíti letům vězení.

Vlády po celém světě požadovaly jeho okamžité propuštění. Ministerstvo zahraničí USA uvedlo, že jeho uvěznění bylo „dalším příkladem zintenzivnění pronásledování  čínských křesťanů a členů jiných náboženských skupin ze strany Pekingu“.

SouvisejícíUplynuly dva roky od uvěznění čínského pastora Wang I

Čína se podle organizace Open Doors nachází na 27. místě v žebříčku zemí pronásledujících křesťany. Minulý rok Bob Fu varoval, že se čínská vláda chystá přepsat Bibli. Čína také systematicky demoluje kostely a odstraňuje z nich kříže. „Náboženská svoboda v Číně dosáhla nejhorší úrovně od začátku kulturní revoluce v 60. letech,“ uvedl Fu minulé září.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. ledna 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační


Exit mobile version