Čínský režim pokračuje v odstraňování křížů z kostelů

Peking – Zatímco se Čína snaží vypořádat s šířením Covidu-19, komunistický režim vede kampaň proti křesťanským sborům po celé zemi. Během čtyř měsíců bylo z kostelů jedné provincie odstraněno 250 křížů.

Organizace Bitter Winter uvádí, že úřady v provincii An-chuej odstranily v období od ledna do dubna nejméně 250 křížů z budov státem registrované církve Three-Self.

„Všechny křesťanské symboly musejí být podle vládního nařízení odstraněny v rámci kampaně proti církvím,“ řekl státní úředník pro Bitter Winter.

Do kostela ve městě Fujang v provincii An-huej, ve kterém se věřící setkávají již 124 let, dne 1. dubna přišlo deset lidí z úřadu pro náboženské záležitosti a policie, aby dohlíželi na odstranění kříže. Policie držela věřící zavřené osm hodin, aby nemohli zabránit odebrání kříže z budovy.

Jeden člen kongregace řekl Bitter Winter, že místní úředníci tvrdili, že celá akce proběhla v souladu s národní politikou, která nařizuje odstranění všech křesťanských, islámských, buddhistických a jiných náboženských symbolů.

V dubnu komunistická vláda násilně odstranila kříže ze dvou více než stoletých protestantských církevních budov ve městě Hefej, které je hlavním městě provincie.

Open Doors USA World Watch List řadí Čínu k nejhorším zemím na světě, pokud jde o pronásledování křesťanů. Organizace podotýká, že všechny denominace jsou vnímány jako hrozba, pokud se stanou příliš velkými, příliš politicky angažovanými nebo pozvou zahraniční hosty.

V uplynulém roce čínské úřady uzavřely řadu známých sborů s několika tisíci členy, včetně 5 000 členného sboru Early Rain.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 13. června 2020  Foto: Bitter Winter –   kostely v Číně

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář