Církev Hillsong oznámila finanční audit po obvinění z extravagantních výdajů

Phil Dooley, nedávno jmenovaný seniorní pastor Hillsongu, oznámil, že církev zahájí revizi svých finančních struktur v návaznosti na obvinění z podvodů a rozmařilých výdajů.

Australský poslanec Andrew Wilkie minulý týden obvinil Dooleyho, Briana Houstona a další vedoucí představitele církve, že používají církevní peníze k „nákupům, za které by se styděla i Kim Kardashian,“ informuje portál Premier. 

SOUVISEJÍCÍV Anglii navštěvoval Hillsong. Fotbalista Christian Atsu se stal obětí zemětřesení v Turecku  

Obvinil Dooleyho, že utrácel tisíce za lety byznys třídou se svou dcerou, zatímco Houston prý používal „soukromé tryskáče jako Uber“.

Wilkie také uvedl, že církev „porušuje četné zákony v Austrálii i po celém světě týkající se podvodů, praní špinavých peněz a daňových úniků“. 

Nezávislý poslanec obvinění založil na uniklých dokumentech, které mu poskytl informátor.

Dooley a předseda představenstva Hillsong Global Board Stephen Crouch se v neděli sboru v Sydney za obvinění omluvili a oznámili, že „externí třetí strana“ zahájí audit „finanční struktury a systémů církve.“

Jako změny ve strukturách církve byla rovněž oznámena změna politiky v oblasti darů a honorářů a úspory ve výši 9,47 milionu dolarů v důsledku toho, že se 153 zaměstnanci rozhodli pro dobrovolné ukončení zaměstnaneckého poměru. 

Vyjádřil se také k osobním obviněním na svou adresu a vysvětlil, že minulý měsíc, když se stal seniorním pastorem, požádal představenstvo církve, aby nemusel cestovat sám, aby zajistil zdraví svého manželství.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Pokud cestuji do zahraničí, cestuji obchodní třídou jednoduše proto, že někam jedu pracovat a mám omezený čas,“ řekl podle zpravodajského portálu Premier. 

„V loňském roce jsem mluvil pouze v jednom jiném sboru než v Hillsongu, a to v Guatemale. A více než 60 procent tohoto letu hradila církev v Guatemale. Část tohoto letu jsem si také zaplatil sám, abych pokryl náklady na to, že se mnou letěla moje dcera.“

„Zbytek byl hrazen z rozpočtu naší globální církve, protože jsem jel sloužit do obou našich sborů v Sao Paulu a Buenos Aires. Ve skutečnosti tato cesta zahrnovala devět různých letů. A ne všechny byly v byznys třídě.“

Houston se proti obviněním ohradil také tím, že když byl ve funkci globálního pastora, soustředil se na „důležité aspekty služby“ a neměl „ani nechtěl mít žádný přístup k financím církve“.

Devětašedesátiletý pastor také obvinil poslance z toho, že využil své parlamentní výsady k tomu, aby „zastával neprokázaná a nepravdivá tvrzení o církvi Hillsong, která jsou většinou buď vytržená z kontextu, nebo zavádějící či nepravdivá“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. března 2023 Foto: Wikimedia Commons – Hillsong

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář