Církev v Malawi apeluje na vládu, aby zastavila útoky na kostely

Po sérii útoků na kostely v Malawi katolická církev apeluje na vládu, aby zastavila toto násilí.

Poté, co byly v posledních dvou měsících napadeny kostely svatého Patrika v arcidiecézi Lilongwe a farnosti Kankao v diecézi Mangochi, došlo minulý týden k dalšímu znesvěcení kostela.

Catholic Herald informuje, že 7. října ozbrojení útočníci napadli ochranku před klášterem v Nsanamě, také v diecézi Mangochi, a vyplenili oba objekty. Vzali peníze a další majetek církve.

Místní farář Matthew Likambale v dopise farníkům mluvil o utrpení, kterým komunita věřících prochází.

„Chci, abyste věděli, že jsme prožili strašnou noc poté, co zloději zaútočili na klášter. Hledali mě. Naléhali na jeptišky, aby prozradily, kde jsem. Jeptišky ale stále říkaly, že nejsem v klášteře, “ uvedl kněz.

„Poté, co zbili ochranku kovovou tyčí a spoutali, vtrhli do kláštera. Potom vešli dovnitř a otevřeli svatostánek, vzali svátost a poté odešli do pokojů jeptišek.“

Biskup Montfort Stima z Mangochi následně napsal naléhavou petici vyzývající vládu, aby okamžitě zasáhla. Prelát uvedl, že zatímco „vláda a policie nemohou chránit každý soukromý objekt“, obyvatelé Malawu však „očekávají, že vláda udělá vše pro ochranu občanů Malawi, včetně katolické církve“.

V září vyzval biskup Stima věřící v Mangochi, aby se po předchozích útocích na církevní budovy  modlili za pokoj v zemi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář