Církevní představitelé si stanovili cíl vyškolit v příštím desetiletí více než 100 tisíc nových evropských pastorů

Téměř 400 vedoucích křesťanských organizací a pastorů se minulý týden sešlo na summitu FINISH Europe ve švýcarském Curychu, kde si účastníci stanovili společný cíl zaměřit se na více než 100 000 nových pastorů a vybavit je v příštím desetiletí společným úsilím o naplnění Velkého poslání.

Summit, který se konal ve dnech 4.-6. září, uspořádala organizace Global Church Network, která již více než dvě desetiletí spolupracuje s nesčetnými organizacemi a více než 700 000 církvemi ze všech denominací na celém světě.

SOUVISEJÍCÍStudie: Evangelizace bude v post-pandemické době hrát klíčovou roli

V roce 2017 tato organizace zahájila projekt FINISH 2030 u hrobu Martina Luthera v zámeckém kostele v německém Wittenburgu. Více než 600 vedoucích ze všech křesťanských církví a světových regionů se tehdy zavázalo, že společně dokončí Velké poslání.

Portál The Christian Post informuje, že na letošním summitu zdůraznil zakladatel GCN James O. Davis důležitost stanovení termínu pro realizaci vize.

„Jedním z důvodů, proč Velké poslání dosud nebylo naplněno, je to, že jsme si nikdy nestanovili termín,“ řekl. „FINISH 2030 nabízí novou zastřešující strategii – strategii, která je synergická, má globální dosah a je schopna dovést církev do cíle dříve, než jsme kdy snili.“

GCN má 159 globálních křesťanských center, která se zaměřují na budování vztahů, školení a pomoc. V roce 2024 plánuje GCN otevřít 39 nových středisek v Evropě.

Na summitu FINISH Europe navrhl Davis plán na rozšíření evropských center na 640 a vyškolení více než 100 000 pastorů za méně než devět let.

„Evropské národy představují jedny z nejobtížnějších míst pro zakládání sborů, vytváření sítí vedoucích a vybavení pastorů,“ řekl. „Dlouhodobě zavedené modely vzdělávání a přípravy na službu na plný úvazek přitom nedokážou držet krok s nebývalým růstem globální křesťanské církve, což vede k výraznému nedostatku vyškolených pastorů a služebníků.“

Na summitu proběhlo šest plenárních zasedání, která vedlo 19 vedoucích, z nichž každý představil jednu část zkratky FINISH.

Účastníci si stanovili společný cíl zaměřit se na 110 000 nových duchovních, kteří budou vyškoleni v globálních centrech křesťanství a online prostřednictvím Global Church Divinity School.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. září 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

2 Komentáře

  1. V česku je religiozita velmi nízká. Přesto je zde akutní potřeba spíše stovek pastorů než desítek. Pokud se vám zdají čísla příliš ambiciózní, zkuste počítat.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář