Církve podepsaly dohodu o obnově Chrámu Božího hrobu v Jeruzalémě, kde bylo uloženo Kristovo tělo

JERUSALEM – Tři církve, které mají na starosti nejposvátnější křesťanské místo v Jeruzalémě, tvrdí, že dosáhly dohody o zahájení renovace Chrámu Božího hrobu v hodnotě několika milionů dolarů.

Vedoucí představitelé řeckých pravoslavných, katolických a arménských církví vydali v pondělí prohlášení o projektu obnovy základů a podlah kostela, v němž křesťanská tradice tvrdí, že Ježíš byl ukřižován, pohřben a vzkříšen, informuje Crux.

Řecký tým vedl projekt obnovy s cílem zachovat rozsáhlou stavbu uvnitř kostela, kde se nachází hrobka.

„Tento projekt přichází bezprostředně po pozitivním výsledku projektu obnovy samotné hrobky. Potvrzuje to trvalý závazek komunit k udržování a obnově tohoto nejsvětějšího místa, které ve svém tichu a zbožnosti výmluvně hlásí samotnou podstatu naší víry,“ uvedli představitelé církví ve společném prohlášení.

„Projekt bude realizován ve dvou fázích, v první etapě zaměřené na určení současné situace základů a druhé etapy obnovy základů a dlažby kostela. Dvě italské akademické a vědecké instituce nejvyšší kvalifikace provedou analýzu a vykonají práce pod dohledem smíšeného výboru,“ píše se v dokumentu.

Chrám Božího hrobu je sdílen více křesťanskými církvemi v rámci společné dohody. Jordánský král Abdullah dal nabídku pomoci s obnovou kostela z vlastních prostředků.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Wikipedie – Chrám Božího hrobu

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář