Církve ruší kvůli horšící se situaci s pandemií svá setkání

Praha – Vládní opatření proti šíření koronaviru znovu ovlivňují i život církví. Evangelíci omezují zasedání svého nejvyššího rozhodovacího orgánu a zrušeno bylo plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí. Jednání se bude konat on-line. ČTK to dnes sdělili mluvčí České biskupské konference Monika Klimentová a Jiří Hofman, mluvčí Českobratrské církve evangelické. 

Plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) v Praze, plánované na 25. až 27. září, bylo zrušeno v důsledku zhoršení pandemie covid-19. „Denní nárůst počtu nakažených znesnadňuje cestování do Prahy, některé evropské země po návratu z České republiky zavádí karanténu a mnohé letecké společnosti lety do Prahy zcela ruší,“ uvedla Klimentová.

Vedení CCEE konzultovalo situaci s Českou biskupskou konferencí a Arcibiskupstvím pražským. Vzhledem k zaváděným vládním opatřením se rozhodlo zasedání zrušit, jednání se uskuteční podle programu prostřednictvím videokonferencí.

Ze stejných důvodů rozhodlo vedení Českobratrské církve evangelické, že zasedání celocírkevního synodu bude letos jednodenní. Sejde se v pátek 18. září v Komunitním centru Matky Terezy na pražském Jižním Městě. Řešit má například liturgické otázky, tedy podobu bohoslužby, ale i praktické otázky života církve, mimo jiné detaily postupného přechodu na samofinancování.

Zasedání synodu bývá obvykle třídenní. Zahajuje se bohoslužbou a pokračuje dvěma jednacími dny. Letošní shromáždění bylo připravováno stejně a sejít se mělo už koncem května. Mimořádná opatření v době jarního nouzového stavu jej ale nejprve odsunula na září a nyní při nastupující druhé vlně i významně zkrátila, uvedl Hofman.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 17. září 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář