Církve v Brazílii musí nyní platit daň. Má se to považovat za pronásledování?

Brazilský finanční úřad tento měsíc pozastavil platnost pravidla, které ruší daňové výjimky pro náboženské představitele, což vyvolalo kontroverzi v evangelikální komunitě. Zrušením výnosu vydaného v roce 2022 úřad pozastavil platnost pravidla, které zemi během dvou let způsobilo ztrátu přibližně miliardy korun ročně (300 milionů realů).

Přestože RFB ve svém oznámení uvedla, že se řídí rozhodnutím brazilského Federálního kontrolního soudu o pozastavení tohoto pravidla, soud následně upřesnil, že o procesu, který posuzuje, zda platy náboženských pracovníků osvobodit od placení těchto příspěvků, ještě nerozhodl a že se tato záležitost přezkoumává.

SOUVISEJÍCÍBrazílie se stává globálním lídrem v zakládání nových sborů 

Magazín Christianity Today uvádí, že evangelikální politici v Senátu a Poslanecké sněmovně se kvůli tomuto opatření bouřili a tvrdili, že Lulova vláda církev pronásleduje. Minulý týden podali federální vládě odmítavou nótu kvůli pozastavení této výjimky:

Právě takové činy stále více vzdalují křesťanské obyvatelstvo od federální vlády. Velmi zřetelné jsou útoky, které jsou prostřednictvím vládních institucí neustále vedeny proti křesťanskému segmentu a napadají ty, kteří nepodporují jejich návrhy. Jedná se o „explicitní útok“ na náboženský segment, důležitou část brazilské společnosti.

Lulova vláda rozhodnutí obhajuje s tím, že existují pochybnosti o legálnosti výjimky.

„Nechceme nikoho poškodit,“ řekl ministr financí Fernando Haddad, který oslovil evangelikální senátory a poslance, aby se s nimi o této změně setkal.

Senátor a evangelikální pastor Magno Malta na sociální síť X napsal: Osvobození církví od daní je právo stanovené ústavou, které se vztahuje i na odbory a politické strany. Nejedná se o žádnou laskavost ze strany vlády, ale o ústavní právo.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. únor 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář