Copeland končí v televizi TBN, nahrazuje ho Steve Furtick

Washington – Trinity Broadcasting Network informovala, že již nebude vysílat program Kennetha Copelanda známý jako Vítězný hlas věřícího. Populární americká křesťanská televize ho nahradí pastorem Stevenem Furtickem. Ke změně má podle RNA dojít 2. října.

Marketingový ředitel TBN Nate Daniels oznámil, že tento krok je součástí řady změn, které televize „za posledních několik let provedla“.

„Stejně jako svět, ve kterém žijeme, se TBN neustále vyvíjí a snaží se poskytovat exkluzivní program, které je speciálně vytvořen pro výzvy, kterým v této době čelí křesťané,“ dodal pro Religion News Agency Daniels ke změně.

Kenneth Copeland v reakci zveřejněné na stránce organizace uvedl, že spolupracoval s Trinity Broadcasting Network po dobu 40 let. „Je to pro nás velká změna, na kterou jsme ale připraveni,“ napsal. „Změna je dobrá věc, protože všechno, co je živé, se mění, aby to mohlo růst.“

Copeland, který je označován za přední osobnost tzv. evangelia prosperity, se svou manželkou Glorií ve svém programu vyučuje o uzdravení a materiálním požehnání, které jsou podle Copelanda základem vítězného křesťanského života.

Copeland byl během kampaně v roce 2016 součástí evangelikálního poradní týmu prezidenta Donalda Trumpa. Pro svůj luxusní životní styl bývá často mezi křesťany kritizován. V březnu se po sociální sítí šířilo video, ve kterém řekl, že mocí své víry vyhlásil konec pandemii koronaviru v USA.  

Steve Furtick je pastorem sboru Elevation v Severní Karolíně, který je označován za jednu z nejrychleji rostoucích kongregací v zemi. Sbor podle slov novin Charlotte Observer nese „ortodoxní křesťanské poselství, které je zabaleno do zcela moderního obalu.“ Furtick vystudoval teologický seminář na Southern Baptist Theological Seminary.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 31. srpna 2020 Foto: screenshot – Steve Furtick

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář