Další ostřelování kostelů v Myanmaru

Agentura Fides přinesla zprávu o útoku armády na kostel Panny Marie Míru ve farnosti Dongankha v diecézi Loikaw ve státě Kayah. Násilí namířené proti katolickým objektům a institucím v posledních týdnech sílí.

Útok barmské vojenské junty způsobil vážné škody v katolickém kostele Panny Marie Královny míru ve státě Kayah, uvádí agnetura Fides. Zprávy o zraněných nebo obětech nemá k dispozici. Bombardování poškodilo rovněž několik domů v okolí. Vedle kostela stojí exerciční dům vedený řeholnicemi, které v posledních týdnech přijaly 150 uprchlíků, zejména ženy, staré lidi a děti. Místní církevní zdroje uvádějí, že mnoho lidí je na útěku do bezpečnějších míst. Sedm farností v diecézi Loikaw je zcela opuštěných.

SOUVISEJÍCÍArmáda ostřelovala katolický kostel v Myanmaru

Ve farnosti Dongankha, v okolí zasaženého kostela, žije asi 812 katolických rodin, kterým pomáhají kněží, řeholnice a katecheté. Apelovali jsme na armádu,“ říká jezuita otec Wilbert Mireh, „aby neútočila na kostely, protože se tam ukrývá mnoho lidí, zejména těch zranitelných, apel však zůstal bez odezvy. Podle otce Wilberta je církev napadána, protože pomáhá těm, kdo utíkají před armádou, která – podle jeho slov  „už nemá ani špetku lidskosti a srdce“.

Armáda v minulých dnech zaútočila také na kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova ve vesnici South Kayanthayar, který byl zasažen dělostřeleckým granátem, jenž zničil levé křídlo, což si vyžádalo čtyři mrtvé a mnoho zraněných. Zasažena byla rovněž katedrála Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v diecézi Phekhon, katolický kostel svatého Josefa ve farnosti Deemoso a nově vybudovaný kostel Panny Marie Lurdské ve farnosti Domyalay, který ještě nebyl vysvěcen. Došlo také k náletu na bohoslovecký seminář, při němž byl zabit jeden z dobrovolníků.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 9. června 2021 Foto: screenshot YouTube – barmská armáda

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář