Dan Drápal / Petr Pavel zvítězil

Petr Pavel zvítězil a nebudu zastírat, že z toho mám velikou radost. Obával jsem se, že naše politika bude pokračovat v „tradici“, kdy volby rozhodne nějaká lež nebo nějaká špína vytažená mezi prvním a druhým kolem prezidentské volby. V případě první volby Miloše Zemana to bylo strašení, že Karel Schwarzenberg „bude vracet majetek sudeťákům“ a několik naprosto „čistokrevných“ lží, které měly toto obvinění stvrdit. V dalších volbách se Milošovi Zemanovi podařilo udělat z protikandidáta Jiřího Drahoše „vítače migrantů“. Andrej Babiš se tentokrát pokusil o něco podobného a vykreslil generála Petra Pavla jako válečného štváče. Upřímně řečeno, obával jsem se, že mu to vyjde. Je to částečně dáno tím, že bydlím v Jeseníku, a tato část severní Moravy a Slezska je jednou z mála oblastí, kde Babiš zvítězil.

 Andrej Babiš měl tuto kartu připravenou již předem, protože hned v následujících dnech po prvním kole byly rozvěšeny billboardy líčící generála jako válečníka, zatímco Andrej Babiš je mírumilovný diplomat. Ty billboardy už musely být připravené… Všechna čest marketingovému týmu Andreje Babiše. Neponechali nic náhodě. 

 SOUVISEJÍCÍDan Drápal / Putinův svatý boj

Zpočátku jsem si říkal, že je hloupé a nebezpečné na tuto kartu vsázet. Pak jsem si ale uvědomil, že to v dané situaci bylo racionální. Pokusím se vysvětlit, proč.

            Když Andrej Babiš vstoupil do politiky, tvořili jeho elektorát nikoli příznivci levice, ale spíše střední třída, znechucená stavem české politiky. Divil jsem se, kolik významných osobností Andreje Babiše zpočátku podpořilo. Tehdy Andrej Babiš „vyluxoval“ tuto voličskou skupinu.

 Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Když pak byl ve vládě, nejprve jako ministr financí a po dalších volbách jako její předseda, spojil se se sociální demokracií. Ta se brala za chudé lidi (vzpomene si ještě někdo na Janu Maláčovou, přezdívanou Venezuela?), ale smetanu slízl Andrej Babiš. Jak se začal stále více otáčet doleva, postupně „vyluxoval“ i komunisty. Mnozí jsme si velice přáli, aby se komunisté nedostali do Parlamentu, ale byl to až Andrej Babiš, díky komu se naše přání splnilo. 

  SOUVISEJÍCÍ – Dan Drápal / Nevyslyšené modlitby

Co mohl tedy nyní Andrej Babiš dělat, když vyluxoval pravici i levici? Zbývají okamurovci. Babišův tým správně odhadl, že na pravici, ale i na levici už Andrej Babiš těžko někoho uloví, tak se pokusil „vyluxovat“ okamurovce. Tomio Okamura ale viděl, co se stalo s ČSSD, když se spojila s Babišem, a rozhodně se do podpory Andreje Babiše nehrnul. Nu, žádný strom neroste až do nebe, a tak se ukázalo, že Andrej Babiš už nemá kde brát.

 

S Petrem Pavlem přichází do naší politiky zcela nový styl. Vyznačuje se velkorysostí a slušným zacházením s protivníky, a to i s těmi poraženými. Generálova málomluvnost je v naší politice spíše výhodou než přítěží. 

 Ve skutečnosti, kdyby došlo na lámání chleba, tak by se v praktických ohledech Andrej Babiš možná moc nelišil od generála Pavla. Mohl sice generála vykreslovat jako válečného štváče a sám sebe jako mírotvorce, ale ani jeden, ani druhý nejsou těmi, kdo rozhodují, jak se situace na Ukrajině bude vyvíjet. Domnívám se, že přes Babišovo ostudné tvrzení, že by nepodpořil spojence z NATO, když by byli napadeni, by ve skutečnosti „držel basu“ s ostatními evropskými politiky. Možná si ho idealizuji, a jistě nesdílím jeho hodnoty, ale považuji Andreje Babiše za racionálně uvažujícího člověka, který má ovšem ten nedostatek, že rychleji mluví než myslí.

 Jistě neplatí heslo „účel světí prostředky“, ale neplatí ani opak, totiž že „prostředky světí účel“. Pavlova slušnost z něj ještě nedělá dobrého politika. Přesto, zdá se mi, bude komunikaci mezi dvěma znepřátelenými stranami v Poslanecké sněmovně spíše usnadňovat. A ta komunikace je nezbytná, mají-li se vyřešit takové problémy, jako je děsivě narůstající schodek státního rozpočtu, energetická krize apod. 

  Když Petr Pavel jasně zvítězil, hodně se mi ulevilo. Těžko snáším aroganci, a té jsme si u předchozích dvou prezidentů užili víc než dost. Zdá se, že přichází zásadní změna.

            Přeji panu generálovi hodně moudrosti i milosrdenství. A přeji nám všem, aby byl pro naši vlast požehnáním, nikoli zlořečením. My křesťané se za to jistě budeme horlivě modlit. 

Původně psáno pro magazín ProBoha!

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor je teolog a publicista Datum: 31. ledna 2023 Foto: Facebook Generál Pavel

Tags: ,,,,

45 Komentáře

 1. Babiš se v debatách chlubil, že po aféře s ruskými špiony Miškinem a Čepigou, kteří stáli za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích, vyhostil 18 ruských špionů. Ve skutečnosti však Babišova vláda zamýšlela podíl Ruska na výbuchu utajit. Vláda o věci dostala zprávu od Bezpečnostní informační služby 7. 4. 2021. 15.4. svolal ministr vnitra poradu, kde se plánovalo zametení kauzy pod koberec výměnou za vakcínu SputnikV. Andrej Babiš oznámil že za výbuchem Vrbětic stálo Rusko až 17.4., s 1,5 týdením zpožděním, když se o zprávě BIS dověděla média a nešlo ji dál utajovat. Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/svedectvi-hamacek-chtel-v-moskve-vymenit-vrbetice-za-milion-sputniku-152959

  Vzpomeňme také, jak Babiš tvrdohlavě prosazoval účast Rusů ve výběrovém řízení na stavbu atomové elektrárny v Dukovanech, přestože byl varován, že by to znamenalo obrovské riziko pro energetickou bezpečnost ČR. Je pravděpodobné, že i to byl motiv, proč vinu Rusů za výbuch ve Vrběticích utajit.

  Myslím, že Babišův vztah k Rusům je podobný Orbánovu. Orbán podporuje sankce proti Rusku, ale snaží se je rozmělnit, aby měly co nejmenší dopad. Otevřeně mluví o tom, že Evropa by neměla Ukrajině vojensky pomáhat – zrazuje EU a NATO. Kdyby se stal prezidentem Babiš, s velkou pravděpodobností by se přidal k Orbánovi.

  Šel by Babiš na pomoc pobaltským státům při napadení Ruskem. Asi ano, ale udělal by všechno pro to, aby pomoc oslabil. Je to populista, potřebuje hlasy voličů proruské SPD.

  Odpověď
 2. Ad pavel v

  Napsal jste: „Šel by Babiš na pomoc pobaltským státům při napadení Ruskem. Asi ano, ale udělal by všechno pro to, aby pomoc oslabil. Je to populista, potřebuje hlasy voličů proruské SPD.“

  A pan exPávek/Pavel není populistou? Každý, kdo se obrací na populus, je přece nutně populistou.

  Latinské substantivum populus je totiž ekvivalentem řeckého δῆμος, kterého se dovolává demokracie. Populus/ δῆμος je podstatou demokracie.

  Nelze být demokratickým politikem a nebýt populistou. Označování konkurenčního politika nálepkou populisty tedy nedává žádný smysl, když v demokracii jsou populisty všichni politikové. Všichni se totiž nějak snaží zalíbit lidu (populu), aby jim dal svůj hlas, tak jako se hokynář snaží vlichotit zákazníkům, aby prodal své zboží.

  Odpověď
 3. Výraz populismus je terminus technicus politiky. Populista je ten, kdo plánovitě štěpí společnost na údajně utiskovaný lid a elitu, která se o něj nestará. Babiš během volební kampaně jako kolovrátek opakoval, že jako prezident bude „pomáhat lidem“. Elitami byla pro něho pětikoalice, která podle něj způsobila, že lid je vystaven drahotě potravin a energií, protože vláda nebyla ochotna k plošnému rozdávání peněz jako Babiš během covidu.

  Výrazem Babišova populismu byly například jednorázové příplatky k důchodu nebo vysoké dotace jízdenek pro důchodce. Lze říci, že Babiš důchodce zkorumpoval za státní peníze.

  Ne každý politik je populistou. Typickým případem ne-populisty byla Mergaret Thatcherová.

  Pro mě je populista hlavně politik, které využívá nejnižší pudy voliče, který se snaží ospravedlnit jeho sobectví. Příkladem může být debata na ČT, kde Babiš na otázku, zda by Česko mělo jít na podporu Polsku napadeného Ruskem odpověděl, že ne, protože „on nechce, aby naše matky posílaly své syny do války“(citace není zcela přesná, ale podstata sedí). Je samozřejmé, že nikomu se ve válce umírat nechce. Na druhé straně nepomoci napadené oběti je zrada. Představte si policistu, který by nechtěl podstoupit riziko ztráty života při střetu s teroristou a raději by utekl.

  Odpověď
 4. Takovéto chvalozpěvy na výsledek voleb připomínají velmi podobné chvalozpěvy různých osob na výsledek prezidentských voleb v USA před pár lety (viz krestandnes.cz). Jeden takový chvalozpěvák dokonce děkoval Bohu za „zvolení“ Bidena, jinak řečeno děkoval za proběhlý puč kdy byl temnými silami instalován „prezident“ (a jak se zdá značně korupční, viz platby pro „big guy“).

  „Když Petr Pavel jasně zvítězil, hodně se mi ulevilo …“

  S tím ulevováním by bylo vhodné počkat na budoucnost v řadě témat:

  Přijetí eura – likvidace ekonomiky občanů, státu a ztráta suverenity
  Gryndýl – likvidace energetiky (výroba energie z nefunkčních a mnohonásobně předražených zdrojů)
  Grýndýl – likvidace dopravy (osobní doprava pro bohaté elektroauty, zkaz spalovacích motorů, nákladní doprava zdražení, tj. zdražení všeho co se dopravuje)
  Grýndýl – likvidace zemědělství (likvidace domácí produkce potravin, konzumace hmyzu … viz Holandsko kde to již začalo)
  Grýndýl – likvidace průmyslu (např. autoprůmysl přesun do Číny, …)
  Grýndýl – emisní povolenky
  Zavedení homosňatků
  Cenzura (perzekuce osob se závadovými názory, tj. vězení, pokuty, … to už se děje)
  Prosazování sudetoněmeckého podvodu (do toho zapadá i ten Schwarzenberg)
  Likvidace V4
  Přijetí paktu o migraci – dovoz muslimských obyvatel Afriky, Asie
  atd., seznam podlostí pokračuje

  Alespoň na této poslední volbě je třeba ocenit že nevyhrál komunistický agent ….

  Pozn.: zcela na okraj: autor asi neví že kandidát Drahoš podepsal tzv. „petici vítačů“, tudíž dělat z něho „vítače“ nikdo nemusí, sám se takto přihlásil.

  Odpověď
 5. Ad pavel v

  Tak to si budete muset vymyslet jiný termín, poněvadž populistou je v demokracii nutně každý, kdo usiluje u lidu o své zvolení. Můžete třeba říkat „hodný populista“ nebo „zlý populista“. Ale to bude zase hodnotící soud pouze z hlediska Vašeho. Jiná část lidu bude Vašeho „zlého populistu“ nazírat jako „populistu hodného“.

  A že populista plánovitě štěpí společnost? Ta už přece dávno rozštěpena je, ať už se to nazývá stavy, třídami, vrstvami, politickými stranami atd. Každý, kdo chce být zvolen, tedy populista, oslovuje plánovitě jinou část společnosti, vychvaluje své přednosti a haní (údajné) nedostatky svých konkurentů.. Je to velmi ubohé trapné sebeprosazování a vnucování se, ale dělá to tak každý demokratický politik (populista). Proto se na něčem takovém skutečný křesťan nemůže nikdy podílet. Popřel by tím totiž princip dávání přednosti druhým, rezignace na stranictví a prázdnou slávu (Fp 2:3).

  Odpověď
 6. to Josef Bong

  ad přijetí eura: Hodně podnikatelů dnes obchoduje v eurech, jelikož koruna vůči euru zdražila, takže subdodávky ze zahraničí jsou pro ně po přepočtu na české koruny velmi drahé. Kažý podnikatel se musí stále pojišťovat proti kursovým rizikům a to jsou také náklady navíc.

  ad green deal a obnovitelné zdroje energie: Prezident Zeman posměšně označoval obnovitelné zdroje energie (OZE) jako občasné zdroje energie (když nefouká či nesvítí, nejedou). To by mezi občasné musel zařadit také francouzské jaderné elektrárny, protože v době energetické krize polovina z nich musela být zastavena pro poruchy a ještě dnes čtvrtina z nich nejede. Německo pracuje na akumulaci přebytečné energie z OZE prostřednictvm výroby syntetického metanu z vodíku získaného elekrolýzou vody (power to gas). https://oenergetice.cz/akumulace-energie/nova-stanice-vyrabejici-vodik-z-prebytecne-elektriny-z-vetrnych-elektraren-byla-spustena-v-nemecke-mohuci https://oenergetice.cz/vodik/zeleny-vodik-poprve-levnejsi-nez-vodik-ze-zemniho-plynu Green deal, to není jen nahrazení výroby elektřiny v klasických elektrárnách elektřinou z OZE. To je hlavně úspora elektřiny – například zateplením budov.

  ad green deal a údajná likvidace dopravy: od roku 2035 se přestanou vyrábět auta na fosilní paliva. To však neznamená, že se okamžitě přestanou používat. A neznamená to ani, že se budou vyrábět jen elekromobily. Například u náklaďáků se počítá s pohonem na vodík. Mohou však vzniknout i auta na syntetická uhlovodíková paliva vyráběná z vodíku a vzdušného oxidu uhličitého

  ad green deal a přesunutí průmyslu do Číny: Dnes pozorujeme stěhování továren z Číny do Evropy – Čína je drahá a závislot je nebezpečná. Například u Plzně má vzniknout gigafactory na elektroakumulátory.

  ad zavedení homosňatků: Jedná se o marginální záležitost obrovsky zveličenou prokremelskou propagandou.

  ad cenzura: Vláda chystá zákon, který by měl omezit dezinformační weby, ale jen v případě prokazatelně škodlivé informace. Každé omezení bude přezkoumatelné nezávislým soudem. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/presl-dezinformace/r~a22edf0a9be711ed8d680cc47ab5f122/

  ad Drahoš a petice vítačů: Jednalo se o dopis skutečně podepsaný Drahošem, který se zastával válečných uprchlíků. Tak, jako dnes Rusové ničí domovy Ukrajinců, stejně tak před nedávnem zničili celá města Syřanů. Z křesťanského hlediska je, pane Bongu, hnusná podlost, když zde agitujete proti pomoci lidem postiženým válkou.

  Odpověď
 7. to Ašer

  Generál Pavel vyhrál volby se závazkem, že chce občany spojovat – zasypávat příkopy nenávisti. Miloš Zeman naopak s tím, že bude prezidentem „dolních“ desíti milionů v opozici proti „pražské kavárně“ – typické rozdělování na prostý lid a establishment – vyvolávání nenávisti.

  Odpověď
 8. Dělení společnosti na utiskovaný lid a elitu je nezpochybnitelný fakt. Domnělí populisté k jeho konstatování nepotřebují žádnou licenci.

  Odpověď
 9. PAVEL V
  1) jelikož koruna vůči euru zdražila (takže euro snad zlevnilo?), takže subdodávky ze zahraničí jsou pro ně po přepočtu na české koruny velmi drahé … asi snad levnější …?
  2) odstavení fr jeder elektráren je důsledkem zanedbané údržby, tj. lajdáctví apod, tedy je to řešitelné pilnou prací. „odstavení“ OZE v důsledku slunečního svitu, počasí, bídné účinnosti je důsledkem platných fyzikálních zákonů, tedy je řešitelné zneplatněním oněch fyzikálních zákonů?
  3) Německo pracuje na akumulaci … zde by pomohlo osvěžení fyziky a chemie ze základní školy. Vyrábět elektriku 5-10 x dráž a pak ji využívat s 30 % účinností …. Tomu může věřit jen… pavel v tomu věří?.
  4) zateplení budov, kromě toho že je to kulturní pohroma, tak asi neřeší ohřev vody, vaření…?
  5) elektro doprava, pohon na vodík, to je buď hloupý vtip nebo …. co? Co si nastudovat něco o té baterce do „elektroauta“ nebo o skladování toho vodíku? Elektroauto za 1mil kč pro každého, k tomu po několika letech baterka za 0,5mil kč, vše made in china? Jinak roční výnos daně z phm je nyní asi 120miliard (loni kvůli zdražení si stát přišel na nějakých 20-30 miliard navíc), to elektrika do aut bude buď a) stejně zdaněná jako phm (a pak na to budou mít je ty opravdu nejlepší „lidé zvláštního ražení“) nebo b) zdaněná nebude (přece chráníme planetu, je třeba motivovat lid) a pak stát přijde o ty miliardy a někde se bude chtít zhojit (daně jinde, inflace,…)
  6) ad čína: montovna elektrobaterií, to je opravdu výhra jako v loterii. Jestli to někdo myslí vážně … a má přitom volební právo….
  7) zavedení homosňatků… nejen homo ale i trans: Jedná se o marginální záležitost… pro rodiče to asi nebude marginální záležitost, když ve školách bude příslušné „školení“. Též to nebude marginální pro vyznavače jistého náboženství, když bude společností a úřady vyžadován povinný souhlas s homoideologií a povinná účast na různých homoakcích. Různí tmáři asi budou nespokojení až na ně dolehne (už doléhá) pěst tolerantního režimu ve formě převýchovy, likvidačních pokut a vězení.
  8)cenzura buď je nebo není. A v tom odkaze praví spoluautor plánu Dominik Presl: „Kdo vyhodnotí, co ohrožuje národní bezpečnost? Přesné vymezení připravuje ministerstvo vnitra“ … aha, tak ministerstvo vnitra rozhodne o aplikaci AKČNÍHO PLÁNU. Žádná cenzura ale AKČNÍ PLÁN.
  9) nejednalo se o dopis ale o petici. A ty syrští uprchlíci z pakistánu afganistáni severní afriky střední afriky, co mají společné: muslimské vyznání, pohlaví mužské, věk 15 – 55let, 50-100x větší zločinnost proti domácímu obyvatelstvu (taky ještě mají společné že 95% jich nepracuje a pracovat nebude)…

  Odpověď
 10. Ad pavel v

  Napsal jste: „Generál Pavel vyhrál volby se závazkem, že chce občany spojovat – zasypávat příkopy nenávisti.“

  Zde se projevujete jako naivní fanoušek marketingového panáka, jenž uvěřil jeho populistickému tvrzení, že bude zasypávat příkopy nenávisti.

  Proč naivní? Protože už krátce po svém zvolení gen. Pavel jasně ukázal, že to s nějakým zasypáváním příkopů nenávisti vůbec nemyslel vážně. Vždyť ještě ani nenastoupil do funkce prezidenta a už iniciativně, zřejmě dle zadání svých loutkovodičů, prohloubil příkop nenávisti mezi ČR a Čínou svým telefonátem na Tchaj-wan a svým prohlášením, že Čína není přátelskou zemí. Místo snahy setkat se s českým prezidentem Zemanem telefonoval prezidentu Ukrajiny, aby podpořil současný válečný konflikt, vyjádřil se pro to, aby se Ukrajina stala po válce členem NATO a pro to, aby jí již nyní byly dodány další stíhačky.

  Těmito kroky rozhodně nezasypal příkopy nenávisti, které rozdělují naši společnost, nýbrž naopak míru nenávisti zvýšil, když proti sobě ještě více popudil minimálně 2 400 000 voličů Babiše, kteří si nepřejí další zostřování ukrajinského konfliktu a případné zatažení ČR do války. A zřejmě si ani nepřejí více si znepřátelit Čínu, když už jsme se díky naší, cizí moci poplatné, politické reprezentaci stali výslovnými nepřáteli Ruska.

  Je jen iluzí, že nějaký politický reprezentant je přijímán všemi občany dané společnosti. Nikdy tomu tak nebylo a nikdy tomu tak nebude. Ani sebevětším populismem (podbízením se lidu) se nelze se zalíbit všem. Takže řeči o zasypávání příkopů nenávisti jsou jen prázdnými líbivými floskulemi, na které ovšem část naivního elektorátu slyší.

  Odpověď
 11. Ad pavel v

  Napsal jste: „Na druhé straně nepomoci napadené oběti je zrada. Představte si policistu, který by nechtěl podstoupit riziko ztráty života při střetu s teroristou a raději by utekl.“

  Takže jsme zradili legálně zvoleného prezidenta Janukovyče napadeného majdanistickými teroristy, kteří ho chtěli zavraždit, pročež musel utéct ze země a které tam ještě jel „morálně“ podpořit náš exministr zahraničí Schwarzenberg? Tehdy jsme zradili ty naše „demokratické“ hodnoty, kterými se tak rádi zaklínáme?

  Odpověď
 12. to Josef Bong

  V bodě 1) jsem se zmýlil a pravdu máte vy. Drahá koruna zlevňuje dovoz a je nevýhodná pro exportéty, přičemž česká ekonomika je ekonomikou exportní.

  První benzínová auta byla nesmírně drahá a budila posměch majitelů koňských povozů. Dnes u podobně „smýšlejících“ lidí budí posměch elekromobily.

  Vodík se ve velkém skladovat nedá, ale syntetický metan vyrobený ze zeleného vodíku ano. Zatím je syntetický metan cca 3x dražší než zemní plyn před válkou, ale při výrobě ve velkém se dostane na úroveň zemního plynu. Výhodou je, že elektřina na jeho výrobu se získává z jinak bezcených přebytků vyrobených větrníky a soláry. Bongu, vy jste moje odkazy vůbec nečetl.

  Bongu, tak jako nyní na Ukrajině rozbili předtím Rusové domovy Syřanům. Mladí muži ze Sýrie a dalších afrických zemí utíkají do Německa , aby tam vydělali peníze a podporovali svoje rodiny doma.

  Udává se, že v roce 2019 bylo ve světě skoro 272 milionů mezinárodních migrantů (tzn. lidí, kteří žijí mimo zemi, ve které se narodili). kdyby existovala země, která by byla tvořena pouze mezinárodními migranty, měla by více obyvatel než například Brazílie a její ekonomický potenciál by byl větší, než má například Francie. Ačkoli remitence jsou tvořeny malými částkami, dohromady tvoří objem, kterým remitence přesahují oficiální rozvojovou pomoc. I když se remitencemi rozumí již zmiňované finanční obnosy, remitence nemusí znamenat pouze finanční pomoc zasílanou do jiné země mezinárodními migranty. Remitence se promítají i do sociální roviny. Jsou to například nápady, know-how a vzdělání, které člověk po návratu do země původu využije ve prospěch své země. Remitence mají velký dopad na ekonomiku státu. Remitence jdou přímo k lidem, kteří finanční podporu potřebují. Distribuce peněz bývá například u výše zmíněné rozvojové pomoci složitější.

  Na začátku roku 2020 polovina z 1,2 milionu uprchlíků, kteří přišli do Německa mezi lety 2013 a 2018, pracuje na plný nebo částečný úvazek. Vyplývá to ze studie Institutu pro výzkum pracovního trhu (IAB), na který upozornil server týdeníku Die Zeit. Integrace uprchlíků je podle výzkumníku rychlejší než v minulosti. Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-polovina-z-novych-uprchliku-v-nemecku-pracuje-40312349
  Bongu, vaše informace, že 95% z nich nepracuje, jsou ruské lži.

  Odpověď
 13. to P. Ašer

  Mluvil jsem s několika lidmi, kteří dříve byli Babišovými stoupenci. S překvapením jsem zjistil, že volili Petra Pavla. Je za tím jeho způsob jednání. Pavel nikoho neuráží, nenapadá, nenálepkuje a se všemi lidmi jedná s úctou. Myslím, že poroste počet lidí, kteří to ocení.

  Telefonát z Tchaj-wanu byl iniciován taiwanskou stranou a Petr Pavel se jen zachoval zdvořile. O tom, že Čína není přátelská země začal mluvit až po čínských pokusech udělat z něj loutku.

  Petr Pavel vyjádřil ochotu sejít se se Zemanem, ale ten o to zatím nepožádal.

  Tím, že si Petr Pavel volal se Zelenským nijak nepodpořil ukrajinský konflikt. Právě naopak. Vyjádřil podporu trpící Ukrajině a přispěl tím ke sjednocení proti útočníkovi. Čím více se svět proti agresivnímu Rusku sjednotí, tím dříve válka skončí.

  Stěžujete si, že jsme se stali nepřáteli Ruska. Vy jste jeho přítelem?

  Odpověď
 14. Karel Krejčí

  Pane Ašere,
  máte pravdu, že zasypávání příkopů nenávisti je zneužitelná a líbivá fráze. Tuto nerealistickou frázi dokonce nehlásal ani Ježíš. To, co hlásal, bylo zcela na jiné úrovni, co nemá s tímto světem nic společného, co nad tímto světem vítězí, co nás dokáže z něho vysvobodit. Jedině evangelium má moc zpřetrhat nitky toho Zlého, abychom nebyli jeho loutkami.

  Odpověď
 15. to Josef Bong, P. Ašer, Karel Krejčí

  Ačkoliv ve druhém kole prezidentských voleb zvítězil Petr Pavel takřka o milion hlasů nad šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem, po sociálních sítích se šíří dezinformace, že volby byly zfalšované. Podle analýzy ministerstva vnitra se počet takových příspěvků stabilně zvyšuje. Tyto dezinformace šíří například pořadatel protivládních demonstrací Ladislav Vrabel. Tvrdí, že země použily na sčítání hlasů stejný software, který výsledky ovlivnil. Čeští elfové, kteří dezinformace mapují, upozorňují, že se tyto příspěvky opírají především o zdánlivé podobnosti výsledků s volbami na Slovensku a ve Francii. Jiný argument v zásadě nepoužívají. Za důkaz zfalšovaných voleb dezinformátoři považují také příjezd slovenské prezidentky Zuzany Čaputové do štábu Petra Pavla. V pražském Fóru Karlín ho navštívila necelé tři hodiny po zavření volebních místností. Z toho vyvozují, že Čaputová musela předem vědět, jak volby dopadnou.
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/jasny-podvod-v-dezinformacni-sfere-a-na-sitich-pribyva-zvest/r~53e9b198a3b811edba63ac1f6b220ee8/

  Odpověď
 16. Karel Krejčí

  Pane Pavle v,
  ne podle výsledku voleb (nevím, proč jste „přejel“ na tuto kolej), ale podle drtivé většiny obsahu Vašich příspěvků jste to paradoxně Vy, kdo stále fanaticky prohlubuje příkopy nesvárů, násilí a nenávisti. Opravdu tedy nechápu, co je ve Vašem pojetí „zasypávání příkopů nenávisti?“ Pokud ne diskuse, snaha o porozumění, snaha o mír, tak co tedy?

  Odpověď
 17. Pane Krejčí,

  šlo zde o spor, zda Petr Pavel je také populista, jako Babiš. Proto jsem napsal, že Petr Pavel slíbil zasypávat příkopy nenávisti, abych dokázal, že populistou není, protože se i k Babišovým voličům chová s úctou.

  Podle čeho soudíte, že prohlubuji příkopy nesvárů? Protože jsem zveřejnil lež Babišových sympatizantů o zfalšování voleb? Nejsou to vaši souputníci, kdo tyhle lži šíří?

  Odpověď
 18. Ad pavel v

  Napsal jste:

  „Pavel nikoho neuráží, nenapadá, nenálepkuje a se všemi lidmi jedná s úctou. Myslím, že poroste počet lidí, kteří to ocení.“

  Já si myslím, že ti, kdo Pavla za prezidenta nechtěli, jsou jeho kroky ještě před jeho inaugurací zděšeni, neboť se naplňuje přesně to, před čím bylo stran Pavla varováno. Celkem pregnantně to za všechny odmítače Pavla jako prezidenta vyjádřil Robert Fico:

  „Pan generál ukázal za dva dny přesně, co je, kdo je. Hned věděl, komu má telefonovat a že Ukrajina patří do NATO. Dnes už nikdo nemůže pochybovat, kdo za ním je, kdo ho tlačil dopředu, jak ho vymysleli.“

  Příkopy nenávisti tedy zatím pan Pavel jen prohlubuje, ne že by je zasypával. Jeho uhlazené chování nic neznamená. Může to být jen projev pokrytectví a sebeovládání, kterému se ve vojenském prostředí, v němž působil celý profesní život, musel naučit. On sám sebe ve svém vůči tehdejšímu režimu servilním životopisu z roku 1987 charakterizuje jako vznětlivého člověka:

  „Zbavit se chci již jmenované vznětlivosti a náladovosti. Naopak rád bych získal větší sebekontrolu v těch situacích, které mi zvyšují hladinu cholesterolu v krvi.“

  https://www.idnes.cz/volby/prezidentske/2023/petr-pavel-zivotopis-prezident-kandidat-hrad.A221123_085710_prezidentske-volby-2023_rapc

  Odhlédnu-li od toho, že si zřejmě plete cholesterol s adrenalinem, je evidentní, že svou povahu zhodnotil spíše jako cholerickou než flegmatickou, kterou v současnosti ukazuje veřejnosti. Poněvadž povaha člověka se během života nemění, musel se naučit svou pravou tvář skrývat, takže během prezidentského klání nám patrně zahrál jen naučenou roli. Hrát různé role však pro něj určitě není problém. V mládí hrál roli agilního komunisty, po převratu, po němž zjevně netoužil, metamorfoval do role přesvědčeného ochránce demokracie, nyní začíná hrát roli jestřába, který je ohledně pomoci Ukrajině papežštější než papež (USA) a chtěl by, aby jí byly dodány všechny nejmodernější zbraně, vyjma zbraní jaderných. Takže nevíme, jakých dalších metamorfóz se od něj ještě můžeme dočkat…

  Co však víme, je, že svým telefonátem s prezidentkou Tchaj-wanu a výrokem, že Čína pro nás není přátelskou zemí, podkopal ještě více již tak vratké vzájemné vztahy, narušené již Tchaj-wancem Vystrčilem. Svůj na pondělí 30. 1. 2023 plánovaný telefonát s tchajwanskou prezidentkou avizoval Pavel již v neděli na CNN PRIMA NEWS a že hovor proběhl, informovala kancelář prezidentky v pondělí odpoledne. Ještě v neděli se však Pavel setkal s ministrem Lipavským, s nímž věc konzultoval. Šlo tedy o připravenou provokaci, která sleduje linii stanovenou již dlouho před Pavlovým zvolením. Pavel se tak zařadil do zřetelné linie protičínských provokatérů: Vystrčil-Pavel-Pekarová. Pekarová Adamová se totiž chystá odletět po Vystrčilově vzoru. Není to zajímavé, jak přesně Pavel zapadl na své místo v dlouho předem připravovaném scénáři? Jaké další úkoly asi pro něj ještě má z americké ambasády jeho loutkovodič Petr Kolář?

  Napsal jste:

  „Tím, že si Petr Pavel volal se Zelenským nijak nepodpořil ukrajinský konflikt. Právě naopak. Vyjádřil podporu trpící Ukrajině a přispěl tím ke sjednocení proti útočníkovi. Čím více se svět proti agresivnímu Rusku sjednotí, tím dříve válka skončí.“

  Petr Pavel vidí v budoucnu Ukrajinu v NATO. Tím snad nepodpořil ukrajinský konflikt? Vždyť jeho příčinou byla právě obava Ruska z toho, že by Ukrajina byla pohlcena paktem NATO a tím by Rusko mělo po pobaltských republikách a Polsku další nepřátelskou zemi na svých hranicích. A volání Pavla po dodávkách co nejmodernějších zbraní Ukrajině, kromě atomových, snad nepodporuje tento konflikt? Čím více se část světa proti Rusku sjednotí a bude ho ohrožovat svými zbraněmi dodanými na Ukrajinu, tím dříve válka neskončí, akorát tím více vzroste pravděpodobnost, že Rusko bude dotlačeno k nasazení jaderných zbraní. To Vám nedochází?

  Napsal jste:

  „Stěžujete si, že jsme se stali nepřáteli Ruska. Vy jste jeho přítelem?“

  A Vy nejste? Jako křesťan byste přece měl být přítelem všech lidí a národů. Nebo snad ne?

  Apoštol Pavel napsal:

  „Je-li možno, pokud to záleží na vás, mějte pokoj se všemi lidmi.“ (Ř 12:18)

  Jde-li o mne, pak chci být přítelem všem lidem, tedy i všem národům. Pokud mě však někdo přesto bezdůvodně považuje za nepřítele, pak i tehdy ho mám milovat, tzn. být jeho přítelem (Mt 5:44). A mám se za něj modlit. Modlíte se za Rusko, které patrně považujete za svého nepřítele?

  Odpověď
 19. Pane Ašere,

  promiňte, ale jste jako malé dítě. Zdá se vám nemístné, že by Rusko mělo mít za souseda stát, který je členem NATO. Že Ukrajina, Pobaltí, Finsko, Gruzie mají za souseda po zuby vyzbrojené jaderné a agresívní Rusko vám přijde OK? Uvažte, že Ruská federace napadla Moldávii, Gruzii, Čečnu, Sýrii a Ukrajinu, zatímco Ukrajina nenapadla nikoho. Legrační stanovisko.

  Rusko po vyhoštění jeho špionů označilo naši zemi za nepřátelskou. Má smysl chovat se k němu jako k příteli, když o to nestojí? Je správné líbat botu, která mě nakopla?

  Tak jako přikázání o zachovávání svátečního dne platí jen za určitých podmínek, tak také přikázání milovat nepřátele nemá neomezenou platnost. Nepříklad policista nesmí milovat teroristu. Rusko je terorista.

  Když nový prezident odpověděl na telefonát tchajwanské prezidentky, nikomu tím nezpůsobil újmu. Pouze zranil pýchu čínského despoty. Čína není přátelská země, protože provozuje koncentráky a uzurpuje si Jihočínské moře (Spratleyho ostrovy). Jestli někdo provokuje, není to ani Pavel, ani Pekarová-Adamová, ale Čína.

  Odpověď
 20. Ad pavel v

  Napsal jste: „Uvažte, že Ruská federace napadla Moldávii, Gruzii, Čečnu, Sýrii a Ukrajinu, zatímco Ukrajina nenapadla nikoho. Legrační stanovisko.“

  Měl byste zabývat hlouběji příčinami, proč Ruská federace bojovala s Vámi jmenovanými zeměmi, a ne tolik hltat protiruskou propagandu. Řezači hlav v Sýrii podporovaní USA, proti nimž požádal Assad o pomoc Rusko, jsou snad Vašimi chráněnci?
  A že Ukrajina nenapadla nikoho? To myslíte vážně? Ukrajinský majdanistický režim to byl, který vyštval svého legitimního prezidenta a vzápětí napadl své vlastní ruskojazyčné obyvatelstvo, které tam je soustavně terorizováno od roku 2014.

  Napsal jste:

  „Rusko po vyhoštění jeho špionů označilo naši zemi za nepřátelskou. Má smysl chovat se k němu jako k příteli, když o to nestojí?“

  Ano, má. Jste-li křesťan. Ale to je asi nad Vaše chápání.

  Napsal jste:

  „Když nový prezident odpověděl na telefonát tchajwanské prezidentky, nikomu tím nezpůsobil újmu.“

  Jakou újmu naší zemi způsobil, můžeme poznat až s odstupem času. Už nyní je však zřejmé, že šlo o plánovanou provokaci v linii obdobných činů, kterou jsem již dříve naznačil, devótně se podbízející Washingtonu. Tristní je, že daleko silnější evropští hráči se vůči Číně chovají mnohem obezřetněji a nedovolili by si na ni takto štěkat. Myslíte si, že tyto provokace slouží zájmům našeho národa? Není to jen zamindrákovaná snaha zalíbit se svým zaoceánským kosmokratům?

  Odpověď
 21. Karel Krejčí

  Pane Ašere,
  nedá mi to, abych nezareagoval. Je opravdu balzám na duši, číst Vaše příspěvky. Je to opak toho zkaženého a prolezlého falešností a účelovou demagogií. Zrovna dnes je zveřejněn nový komentář o psychických nemocích. Já vůbec nemám k této tématice sebemenší odbornost, ale troufám si tvrdit, že právě dopady této pravdo-lživé doby se zákonitě promítají do všeho, jak do fyzického, tak do psychického stavu. Nelze žít ve lži, aby to nezanechalo patřičnou rekci. Co zaséváme, to sklidíme.

  Odpověď
 22. Pane Ašere,

  KGB ve světě způsobila mnoho utrpení – zla. Jejím členem byl komunista Putin. Když mu docvaklo, že komunismus či socialismus se historicky úplně znemožnil, přeorientoval se na víru. Jeho chápání víry připomíná středověk, kdy pro mnohé panovníky byla náboženská víra prostředkem manipulace lidí – sloužila jim jako zástěrka pro jejich mocenské ambice. Také patriarcha vší Rusi Kyrill je bývalým členem KGB. Putin poslal najaté vrahy na celou řadu novinářů. Novináři poukázali na to, že Kyrill baží po luxusu – byl vyfotografován s rolexkami na ruce. Vládní orgány použily pro Rusko obvyklou metodu – rolexky z jeho odmazaly. Ke Kyrillově smůle zůstal odraz hodinek na lesklé ploše stolu. Tak měl Kyrill ostudu 2x větší.

  Vy jste, pane Ašere po názorové stránce Putinovým klonem. Vaše představa, že Putinova autorita je od Boha je absurdní. Až ho jeho „kamarádi“ v mocenským pučem odstraní, bude jeho nástupce opět autoritou od Boha.

  I v naší historii můžeme nalézt příběh, který ukazuje absurditu vaší teorie. Kníže Václav byl panovníkem z Boží vůle. Jeho bratr Boleslav ho „z Boží vůle“ zavraždil, a stal se panovníkem on.

  Odpověď
 23. Ad pavel v

  Napsal jste: „KGB ve světě způsobila mnoho utrpení – zla. Jejím členem byl komunista Putin.“

  Úplně stejně lze napsat:

  „CIA ve světě způsobila mnoho utrpení – zla. Jejím ředitelem byl kapitalista (syn bankéře a podnikatel v ropném byznysu) George Herbert Walker Bush.“

  Zatímco Putin byl jen řadovým rozvědčíkem KGB v Drážďanech, Bush byl přímo ředitelem CIA. Kdo asi nese větší zodpovědnost za zločiny, jichž se ta či ona tajná služba dopouštěla?

  A pokud jde o orientaci Putina na pravoslaví, stejně tak lze poukázat na mladšího Bushe, který sám sebe považoval za znovuzrozeného křesťana, který se denně modlí a studuje Nový zákon. Přesto mu to nebránilo pod vylhanou záminkou napadnout v roce 2003 Irák, což vedlo ke statisícům mrtvých. Těžko tedy vyčítat „na víru přeorientovanému“ Putinovi to, co v minimálně stejné míře dělal „na víru přeorientovaný“ Bush.

  Napsal jste: „Také patriarcha vší Rusi Kyrill je bývalým členem KGB.“

  Ne, Kirill není bývalým členem KGB tak, jako jím byl třeba Putin. Kirill byl nanejvýš pouze agentem KGB s krycím jménem „Michajlov“ během svého působení ve Švýcarsku ve Světové radě církví v 70. letech. Ovšem obdobnými spolupracovníky či agenty StB u nás byla celá řada protestantských, židovských i katolických (např. biskup Lobkowicz s krycím jménem „Plzeňák“) představitelů i víceméně řadových kazatelů. Takže v tomto směru není Kirill ničím výjimečný. KGB či StB se na církevní představitele a pracovníky pochopitelně zaměřovaly a získávaly je k formální či skutečné spolupráci.

  https://www.cibulka.net/nnoviny/nn2000/nn0400/obsah/b/06.htm

  Napsal jste:

  „Vy jste, pane Ašere po názorové stránce Putinovým klonem. Vaše představa, že Putinova autorita je od Boha je absurdní. Až ho jeho „kamarádi“ v mocenským pučem odstraní, bude jeho nástupce opět autoritou od Boha.“

  Je-li absurdní má představa, že Putin je dosazen jakožto autorita Bohem, pak musíte považovat za stejně absurdní učení bible v tomto směru (Da 2:21; J 19:11a; Ř 13:1-2; 1 Pt 2:13-14.17).

  Jestliže však považujete učení bible za absurdní, proč se zde vydáváte za křesťana, jímž na základě Vašich výroků zřejmě vůbec nejste?

  Napsal jste:

  „Až ho jeho „kamarádi“ v mocenským pučem odstraní, bude jeho nástupce opět autoritou od Boha.“

  Přesně tak. Kdyby tomu tak nebylo, pak byste ve světových dějinách našel velmi málo vládců, které byste mohl považovat za vládce z Boží vůle, pokud vůbec nějaké.

  Odpověď
 24. Pane Ašere,

  vy jste napsal, že generál Petr Pavel po zvolení prezidentem „prohloubil příkop nenávisti mezi ČR a Čínou svým telefonátem na Tchaj-wan“. Já jsem se proti vašemu názoru ohradil, že pan Pavel telefonátem na Tchaj-wan nikomu nezpůsobil újmu. Vy jste reagoval: „Jakou újmu naší zemi způsobil, můžeme poznat až s odstupem času.“ Dále píšete, že Čína to bude považovat za provokaci. Naznačujete, že Čína se bude mstít a že nás to bude mrzet. Vaše postoje mi připomněly výhrůžky komunistů, které jsem zažíval v mládí. Jste drzý.

  Komunistická Čína pro Česko není autoritou ustanovenou Bohem, jak si možná myslíte. Jsme svobodná země s legitimní vládou. Číně naopak vládnou gangsteři.

  Odpověď
 25. Ad pavel v

  Příkopy nenávisti prohloubil už tím, že svým telefonátem iritoval minimálně 2 400 000 voličů, kteří jej nevolili a kteří nechtějí být zataženi do dalších zbytečných konfliktů. Vzájemné vztahy s Čínou již také dopředu velmi zkomplikoval, což čas ještě zajisté potvrdí. Co je na tom k nepochopení? A co je na tom drzého? Drzý je spíš pan generál, který se neohlíží na tak významnou část elektorátu a chová se naprosto nediplomaticky.

  Napsal jste:

  „Komunistická Čína pro Česko není autoritou ustanovenou Bohem, jak si možná myslíte. Jsme svobodná země s legitimní vládou. Číně naopak vládnou gangsteři.“

  Přečtěte si, prosím, texty, na něž jsem Vás již odkazoval (Da 2:21; J 19:11a; Ř 13:1-2; 1 Pt 2:13-14.17). V komunistické Číně je vláda dosazena Bohem stejně jako v naší zemi. To, zda se Vám nějaká vláda zrovna líbí nebo nebo nikoli, na věci nic nemění. Pouze ukazuje, čeho jste fanoušek.

  Mimochodem, já jsem nenapsal, že by Čína měla být nějakou nadnárodní autoritou pro ČR. To by však neměly být ani USA, jejichž zájmy naše vláda tak či onak naplňuje.

  Odpověď
 26. jen aby nezapadlo téma „vítači“, syrští uprchlíci“ apod:
  https://www.thereligionofpeace.com/
  https://barenakedislam.com/

  a drobná připomínka:
  „Mladí muži ze Sýrie a dalších afrických zemí utíkají do Německa , aby tam vydělali peníze a podporovali svoje rodiny doma.“
  nu milý čtenáři, oni ti syřani z pakistánu, afganistánu, tunisu, maroka, afriky, atd. moc peněz NEVYDĚLAJÍ protože NEDĚLAJÍ. pisatel se asi domnívá že vydělají neděláním což je docela pozoruhodné. a ty rodiny podporují tzv. „uprchlící“ tím že domů jezdí na výlety (cca 80% každý rok). jestli se tam nejezdí podívat na ty hrůzy před kterými „uprchli“… ?

  Odpověď
 27. Pane Ašere,

  zvolený pan prezident Pavel telefonátem s Tchaj-wanem nezpůsobil Číně žádnou škodu. Pan Pavel nemůže za to, že tím urazil pýchu čínské vlády. Nevidím důvod, proč by nějakou svojí ustrašeností měl pýchu čínské vlády podporovat. Není vůbec jisté, že ti, kdo pana Pavla nevolili, by chtěli, aby se k Číně choval servilně. Je však jisté, že servilita by Čínu povzbudila v její agresivitě. Jestliže se pan Pavel zachoval jako představitel svobodného státu, z dlouhodobého hlediska našemu státu prospěl. Na gangstery platí Reaganův recept – nedávat najevo strach. Strach je jejich hlavní zbraní. Znám to z vlastní zkušenosti. Celé své mládí jsem prožil ve strachu z komunistů. Vyvolávání strachu je satanovou metodou. Člověk, který věří v Boha, nemusí strachu podléhat. Komunisté mohou zničit tělo, duši nikoliv. „Neboť kdo by chtěl zachránit svůj život, ten o něj přijde; kdo však ztratí svůj život pro mne, nalezne jej. Jaký prospěch bude mít člověk, získá-li celý svět, ale svůj život ztratí? A zač získá člověk svůj život zpět?“

  Odpověď
 28. Pane Bongu,

  nebezpečí ze strany muslimů je mizivé ve srovnání s nebepečím ze strany Rusů. Rusové jsou totiž po zuby vyzbrojeni. Vámi zmínění „vítači“ jsou ničím ve srovnání s vítači Rusů, k nimž patříte i vy. Odmítání syrských válečných uprchlíků je řízeno ruskou podvratnou propagandistickou politikou. Pro ni je podstatné, že nedělá rozdíl mezi Syřany, kteří ruským bombardováním přišli o všechno a ekonomickými migranty, kteří jdou za lepším. Pro Ruskou propagandu jsou všichni muslimové automaticky džihádisté.

  To, že jsou muslimové v Německu všichni líní a proto nepracují není pravda a v žádném seriózním médiu se taková informace neobjevila. Tato média jsou vlastněna soukromými majiteli. Západní státy nemají nástroj, jak je donutit, aby případnou lenost syrských uprchlíků zamlčovaly.

  Odpověď
 29. Ad pavel v

  Napsal jste:

  „Není vůbec jisté, že ti, kdo pana Pavla nevolili, by chtěli, aby se k Číně choval servilně.“

  Nikdo přece nechce, aby se k Číně choval servilně. Není však rozhodně v zájmu našeho maličkého (prý svobodného) státu, aby byl zatahován do čínsko-tchajwanských sporů, které nás vůbec nemusí zajímat, natož abychom je rozsuzovali.

  Napsal jste:
  „Jestliže se pan Pavel zachoval jako představitel svobodného státu, z dlouhodobého hlediska našemu státu prospěl.“

  Děláte si legraci nebo tomu skutečně věříte? Představitel svobodného státu, který zpívá dle not z americké ambasády, jak se nedávno prořekl americký agent Petr Kolář…

  A jak našemu státu „prospěl“, to se opravdu ukáže až za delší dobu.

  Napsal jste:

  „Na gangstery platí Reaganův recept – nedávat najevo strach. Strach je jejich hlavní zbraní. Znám to z vlastní zkušenosti. Celé své mládí jsem prožil ve strachu z komunistů. Vyvolávání strachu je satanovou metodou.“

  Proč nás tedy neustále strašíte hrozbami agresivního Ruska či Číny? Používáte snad také satanovu metodu?

  Odpověď
 30. Ad pavel v

  Napsal jste:

  „Pane Bongu, nebezpečí ze strany muslimů je mizivé ve srovnání s nebepečím ze strany Rusů.“

  Běžte to vykládat Němcům. Zrovna včera byl uveřejněn článek, jaké je soužití s muslimskými migranty v Německu selanka. Sice občas někoho náhodně bez výběru ubodají, zabijí sekerou či jinak sprovodí ze světa, avšak mnohem nebezpečnější pro Němce jsou Rusové, kteří tam dle Vás musí vraždit nesrovnatelně více …

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-stredni-evropa-nemecke-obce-uz-nezvladaji-napor-uprchliku-zavazek-merkelove-se-hrouti-225243

  Napsal jste:

  „Odmítání syrských válečných uprchlíků je řízeno ruskou podvratnou propagandistickou politikou.“

  Zase ta konspirační teorie o podvratné ruské propagandě?

  Kromě toho Syřané, kteří se nesnažili svrhnout legitimního prezidenta a nepodíleli se na řezání hlav syrským vojákům a civilistům, nemusí nikam utíkat, ale mohou se vrátit domů. Ti, kdo i poté, co se Assadovi podařilo za pomoci Ruska situaci v zemi jakž takž stabilizovat, před Assadem nadále utíkají, mají zřejmě máslo na hlavě. Jsou to s největší pravděpodobností právě oni teroristé, kteří chtěli s americkou podporou legitimního prezidenta Sýrie odstranit po vzoru obdobně zinscenovaného představení v Libyi.

  Odpověď
 31. to P. Ašer

  Pan Petr Pavel odpověděl na blahopřání tchajwanské prezidentky. K čínsko – tchajwanským vztahům se nevyjadřoval, jak jste lživě uvedl vy. Napsal jste: „A jak našemu státu „prospěl“, to se opravdu ukáže až za delší dobu.“ Já k tomu říkám: Vy vyhrožujete stejným způsobem jako komunisté, dokud byli u vlády.

  Píšete o mně „strašíte hrozbami agresivního Ruska či Číny“. Opět lžete. Já jsem napsal že podobně jako Ronald Reagan se jim máme odvážně postavit, ne se jich bát jako vy.

  Přečetl jsem si článek ze Seznamzprávy. Ukázalo se, že se netýkal Německa, ale jen jedné obce Upahl v Meklenbursku. Meklenbursko bylo součástí sovětské okupační zóny a jako takové bylo nakaženo virem komunismu. Proto jsou tam silné extremistické strany AfD a neonacisté, které byly na demonstraci proti ubytování uprchlíků. Minulý pátek byli obyvatelé Upahlu svoláni do místní sportovní haly, kam přijel tlumit jejich obavy z uprchlíků zemský ministr vnitra Christian Pegel. „Šéf policejní inspekce výslovně zdůraznil, že ve srovnatelných příkladech s podobným ubytováním v obcích nebyl žádný nárůst kriminality. Pozitivně řečeno: jsou to stejně tak dobří lidé, jako jsme my,“ řekl na shromáždění ministr. Uprchlíci nemají na svědomí hekatomby mrtvých jako potomci nacistů a komunistů, kteří uvedené demonstrace vyvolávají.

  V článku se mluví o nedávných teroristických útocích v Německu. Útočníci nebyli Syřané, ale Palestinci. Palestinské teroristy podporovala a cvičila česká komunistická vláda.

  Ruská vláda označila náš stát jako nepřátelský. Hybridní válka proti Česku není konspirační teorie, ale holý fakt. Na internetu můžete najít řadu prokremelských portálů jako Protiproud, Aeronet, Zvědavec…Všechny jsou plné ruských lží.

  Odpověď
 32. Ad pavel v

  Napsal jste:

  „K čínsko – tchajwanským vztahům se nevyjadřoval, jak jste lživě uvedl vy.“
  Já jsem někde napsal, že by se gen. Pavel někde vyjadřoval k čínsko-tchajwanským vztahům? Kde? Kdo tedy něco uvádí lživě?

  Napsal jste:

  „Já k tomu říkám: Vy vyhrožujete stejným způsobem jako komunisté, dokud byli u vlády.“

  Já nikomu nevyhrožuji. Jen varuji před štěkáním proti velmocím dle amerických not, tak jako Jeremjáš varoval před siláckými řečmi falešných proroků proti Babylónu (Jr 27:9).

  Napsal jste:

  „Píšete o mně „strašíte hrozbami agresivního Ruska či Číny“. Opět lžete. Já jsem napsal že podobně jako Ronald Reagan se jim máme odvážně postavit, ne se jich bát jako vy.“

  A proč bychom se jim měli stavět na odpor, pokud by nebyli hrozbou. Ve svých slovech implicitně potvrzujete, že je za hrozbu považujete. Ale já prý lžu… 🙂

  Kromě toho, já jsem nikde netvrdil, že se jich bojím, nýbrž že nevoliči Pavla mají obavy, že svými USA poplatnými výroky nás náš budoucí prezident může přivést do otevřeného konfliktu s těmito mocnostmi. Takže tito nevoliči Pavla jeho povolební rétoriku rozhodně nebudou vnímat jako zasypávání příkopů nenávisti, což jste zde tvrdil, že byl jeho závazek s nímž vyhrál volby.

  Napsal jste:

  „Uprchlíci nemají na svědomí hekatomby mrtvých jako potomci nacistů a komunistů, kteří uvedené demonstrace vyvolávají.“

  Ti, kdo vyvolávají demonstrace, mají na svědomí hekatomby mrtvých? Kde? V Německu? Nebudu Vám zde vypisovat jednotlivé zločiny migrantů z muslimských zemí v Německu, o které není nouze. Chcete-li se dozvědět něco o tristní situaci v Německu stran uprchlíků, co není lakováno na růžovo vládní propagandou, přečtěte si třeba pár knih od Thilo Sarrazina: Německo páchá sebevraždu, Teror ctnosti či Nepřátelské převzetí. Možná se Vám potom otevřou oči.

  Napsal jste:

  „V článku se mluví o nedávných teroristických útocích v Německu. Útočníci nebyli Syřané, ale Palestinci. Palestinské teroristy podporovala a cvičila česká komunistická vláda.“

  A víte, kolik let měl ten palestinský terorista, co bodal do lidí ve vlaku mezi Kielem a Hamburkem? 33 let. Doufám, že nechcete tvrdit, že ho vycvičila naše komunistická vláda ještě před jeho narozením… 😊

  Zdá se, že ta Vaše antikomunistická paranoia Vám nějak zatemňuje myšlení. Nenecháte si ujít žádnou příležitost, abyste veškeré zlo i sebenesmyslnějším způsobem mohl připsat na vrub komunismu, zatímco zlo působené tzv. demokratickým Západem flagrantně ignorujete.

  Napsal jste:

  „Ruská vláda označila náš stát jako nepřátelský.“

  A víte proč? Protože jsme se nechali tím spolupracovníkem CIA Koudelkou vtáhnout do zpravodajské hry USA ohledně „vysvětlení“ výbuchů ve Vrběticích, z kterých byli absurdně nařčeni ruští „agenti“ Miškin a Čepiga. Babiš kvůli tomu celý zadýchaný svolal po skoro 7 letech od výbuchů mimořádnou tiskovku v sobotu 17. 4. 2021. Rusko nás teprve v reakci na tento nepřátelský akt a vyhoštění pracovníků jeho ambasády zařadilo spolu s USA na seznam nepřátelských zemí. A to až 14. 5. 2021. Na seznamu nepřátelských zemí Ruska jsme se tedy octli v důsledku toho vrbětického „odhalení“, které z nepochopitelných důvodů nemohlo počkat do pondělka. Proč najednou takový spěch, když skoro 7 let bylo ticho po pěšině? Nebylo to proto, že bylo třeba odlákat pozornost od právě v té době zatčených strůjců atentátu na Lukašenka, který měl být touto parodií mediálně překryt?

  Odpověď
 33. Ad pavel v

  Napsal jste:

  „Hybridní válka proti Česku není konspirační teorie, ale holý fakt. Na internetu můžete najít řadu prokremelských portálů jako Protiproud, Aeronet, Zvědavec…Všechny jsou plné ruských lží.“

  Je-li ruská konspirace holým faktem, pak je stejně holým faktem americká konspirace proti prakticky celému světu, když hlavně na Západě americké tajné služby šíří své dezinformační narativy skrze hlavní mainstreamová média (proamerické portály), kdy jsou některým novinářům některé články přímo diktovány pracovníky tajných služeb – viz následující citáty:

  „Jeden z mnoha příkladů, který mi uvízl v paměti: Zprávu Evropští podnikatelé pomáhají Libyi při stavbě druhé továrny na otravné látky z 16. března 1993, která jako jako mnohé z mých zpráv ze zpravodajského prostředí vzbudila celosvětovou pozornost, formulovali dva pracovníci BND (Bundesnachrichtendienst – Spolková zpravodajská služba) v mé přítomnosti v návštěvní místnosti FAZ (Frankfurter Allgemeine Zeitung) na Hellerhofstrasse 2 ve Frankfurtu. Jinak řečeno: Článek, který pak vyšel ve FAZ, mi velkoryse nadiktovali odstavec za odstavcem. Úkolem těchto dvou pracovníků BND bylo psaní zpráv pro renomované německé deníky. BND to tehdy podle informací jejich pracovníků takto dělala u mnoha deníků, a to s vědomím německých mediálních domů. Později dokonce měla BND pouhé dva domovní bloky od centrály FAZ ve Frankfurtu na Mainzer Landstrasse dobře maskovanou malou kancelář v prvním patře přímo nad jedním obchodem.“ (Udo Ulfkotte: Koupení novináři, Praha 2018, s. 48)

  „To jsem ještě nevěděl, jak pohrdavě tajné služby o novinářích mluví. „Novináře si lze pořídit levněji než dobrou ku..u za pár stovek dolarů měsíčně.“ Těmito slovy citoval redaktor Filip Graham z Washington Post jednoho agenta CIA o ochotě a ceně novinářů, kteří byli připraveni šířit ve svých článcích propagandistické informace ve prospěch CIA. Přirozeně, že jim záda kryli jejich zaměstnavatele, kteří všechno věděli a podporovali. A BND byla prodlouženou rukou amerických tajných služeb, jakousi dceřinou organizací.“ (Udo Ulfkotte: Koupení novináři, Praha 2018, s. 49)

  „V létě 2005, byl jsem tehdy „šéfkorespondentem“ magazínu Park Avenue, jsem ze své kanceláře v hamburském nakladatelském domě Gruner+Jahr více než hodinu telefonoval s dlouholetým šéfem CIA Jamesem Woolseyem… A Woolsey ode mne chtěl. abych u Gruner+Jahr umístil zprávu, která by vzbuzovala dojem, že USA v Německu neprovádějí prostřednictvím svých tajných služeb žádnou ekonomickou špionáž. Absurdní pro mě nebyl pouze obsah rozhovoru, který bohudík nebyl otištěn. Skutečně absurdní z mého pohledu bylo, že nakladatelství Gruner+Jahr nechalo po rozhovoru naprosto samozřejmě zaslat Woolseyově sekretářce kytici, protože jakýsi pracovník Gruner+Jahr chtěl zachovat vřelé kontakty s CIA. Ano při pohledu zpět jsem byl i já jedním z viníků, kteří byli z vnějšku zásobováni materiálem a instrumentalizováni. Byl jsem lobbista, který měl ovlivňovat veřejné mínění prostřednictvím masmédií.“ (Udo Ulfkotte: Koupení novináři, Praha 2018, s. 49-50)

  „Už zmíněný pořad Die Anstalt z 29. dubna 2014 se také důkladně zabýval propagandou, s níž německá média obšírně vychvalují Washington a Moskvu pranýřují. V jedné scéně bylo zobrazeno schéma se jmény pěti předních německých novinářů – Stefana Korneliuse ze Süddeutsche Zeitung, Josefa Joffeho a Jochena Bittnera z Zeitu a Günthera Nonnenmachera a Klause-Dietricha Frankenbergera z Frankfurter Allgemeine. Nad tím se nalézala jména dvanácti transatlantických think tanků – mezi nimi Aspen Institutu, Trilaterální komise, Deutsche Gesselschaft für auswärtige Politik a Bundesakademie für Sicherheitspolitik – v nichž, jak se říká, „vojáci, hospodářští bossové a politici v diskrétní atmosféře“ diskutovali o zahraničněpolitických strategiích. Čáry označovaly bývalé kontakty pěti žurnalistů s think tanky blízkými vládě. Výsledkem byla hustá síť. „Pak jsou tyto noviny pouze jakýmsi lokálním vydáním tiskového oddělení NATO“, uvádí se v pořadu… U nás tomu říkáme „Qualitätsjournalismus“ (kvalitní/profesionální žurnalismus). A člověk by mohl nabýt dojmu, že ostatní německá média, která se vůči mnoha americkým lobbistickým organizacím chovají podobně, jsou skutečně jakýmsi lokálním vydáním tiskového oddělení NATO.“ (Udo Ulfkotte: Koupení novináři, Praha 2018, s. 122-123)

  „Američan Carl Bernstein je reportérem, který kdysi odhalil aféru Watergate a v roce 1974 tak způsobil pád prezidenta USA Nixona. Bernstein je nositelem Pulitzerovy ceny. Je těžkou váhou žurnalismu. Poté, co v roce 1977 opustil americký deník Washington Post, pracoval šest měsíců na jediném textu: článku o spolupráci novinářů s CIA. Jeho zpráva byla zveřejněna v magazínu Rolling Stone. Bernstein v něm odhalil, že kolem 400 amerických novinářů pracovalo pro CIA. New York Times tehdy dokonce podepsal s CIA smlouvu, podle níž si CIA mohla kdykoli „půjčit“ jeho novináře. Nejznámější autoři úvodníků a komentátoři USA podle něj byli na výplatní listině CIA, také vydavatelé a šéfredaktoři – a zahraniční novináři. Nejpozději od tohoto odhalení z roku 1977 je jasné, že CIA rekrutuje novináře a vedoucí pracovníky mediálních podniků na celém světě, nebo je vede jako informátory.“ (Udo Ulfkotte: Koupení novináři, Praha 2018, s. 309)

  Odpověď
 34. Ad pavel v

  Napsal jste:

  „Pan Petr Pavel odpověděl na blahopřání tchajwanské prezidentky. K čínsko – tchajwanským vztahům se nevyjadřoval, jak jste lživě uvedl vy.“

  Jestliže chtěl gen. Pavel jen ze slušnosti odpovědět na blahopřání tchajwanské prezidentky, mohl jí soukromě zatelefonovat bez nějakých fanfár. On však svůj telefonát tchajwanské prezidentce avizoval již předem v neděli veřejně na CNN PRIMA NEWS a ještě v neděli svůj záměr konzultoval s ministrem Lipavským. Samotný hovor pak proběhl zřejmě až v pondělí, kdy o něm informovala kancelář tchajwanské prezidentky. Veřejné vytrubování záměru telefonovat tchajwanské prezidentce den před uskutečněním telefonátu nese jasné rysy cílené provokace vůči Číně.

  Odpověď
 35. Petr Pavel zvítězil a nebudu zastírat, že z toho mám velikou radost…
  Ano. I spousta bývalých soudruhů měla radost, když zvítězil baťuška Brtežněv, Gottwald, Husák. Prostě někdo musí vyjevovat své okamžité pocity a vpodstatě tím i své politické názory, i když jiní se neradují či čekají, jak se ten či onen projeví a zachová. Takže každého si tak můžeme zařadit do oné pomyslné mentální škatulky.

  Odpověď
 36. Odpověď
 37. Nu milý čtenáři, ještě aby nakonec Německo nezkusilo ukrást Lobkovický palác. Se současnou „politickou reprezantací“ to může vzbuzovat obavy. Několik pokusů již bylo.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář