David Novák / Když nenávist sjednocuje

Myslím, že jsem nebyl jediný, koho při zprávách o snaze zdivočelé lůzy proniknout do Národního muzea napadla paralela s útokem na Kapitol. Českých vlastenců bylo naštěstí méně než těch, kteří chtěli „to make America great again“, nebo naši policisté byli pohotovější než ti američtí. Jenže to, co se událo u nás, má potenciál nabírat na síle. 

Pokud platí, že se máme poučit z historie a pokud tak neučiníme, budeme si ji muset zopakovat, potom se nám nutně musí vybavit mnoho příkladů, kdy různé převraty, revoluce a krvavé střety začaly tím, že se část národa podařilo poštvat proti nějaké skupině, která se označila za zdroj problémů. Jednou to byli Židé, jindy etnická nebo jiná menšina, jindy kulaci nebo sedláci atd. Třeba též nezapomenout, že od Klause, přes Zemana a jejich okolí byl náš národ systémově rozeštváván umělým dělením na pražskou kavárnu a venkov nebo na lepšolidi a normální lidi. 

SOUVISEJÍCÍDavid Novák / Inaugurace a promarněná příležitost

Nyní tady máme další nepřátele, „kvůli nimž se vláda nestará o obyčejné lidi“. Jsou to Ukrajinci. Co s nimi? Vlastenci mají řešení. Pryč s nimi a bude líp! Jenže ono nejde až tak o Ukrajince. Jde o někoho, na kom je třeba si vylít zlost, na koho svést svoje neúspěchy a hlavně díky němuž se sjednotit. A co sjednocuje? Přece nenávist vůči někomu!

V mojí bublině nemá smysl psát, jak absurdní a zlé to je. Jenže dezinformační scéna jede naplno a i když se Rusku nedaří na frontě, jeho dezinformační kampaň zjevně funguje lépe než jeho vojáci. 

K útoku na Václavském náměstí se jistě vyjádří mnozí renomovaní lidé. Z pohledu křesťana bych chtěl jen zopakovat, že Hospodin na mnoha místech přikazuje chránit ty, kdo se ocitnou v nouzi (Ex 22, 21, Jr 7, 6, Za 7, 10 atd). Jsem velmi vděčný za to, že mnoho církví (spíše bych řekl, že všechny) a pochopitelně i jiných organizací se připojilo a připojují k pomoci Ukrajině. Stejně tak jsem vděčný za postoj naší vlády. 

I když vím, že nic na světě není černobílé, je třeba si říci, že agrese Ruska černobílá je. Je to čiré zlo. Mír si jistě přejeme všichni, jenže ten by v ruském balení zavládl poté, co by Rusko dobylo Evropu. Pokud tomu nevěříte, pak před dvěma dny hlavní Putinův propagandista Solovjov prohlásil, že Rusko po porážce Ukrajiny vyhlásí válku Evropě a dojede si to s Evropany vyříkat na pásech tanků. Tohle fakt není legrace…

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Chápu, že pro mnoho lidí v Česku je současná situace nepochybně ekonomicky složitá. Je na místě s vládou polemizovat o tom, zda nastalou situaci řeší správně. Zároveň ale je třeba nemíchat řešení jistě složité ekonomické situace s pomocí Ukrajincům. 

Na závěr ještě jedna myšlenka. Pokud tento blog bude číst někdo z Ukrajiny, pak vězte, že to, co proběhlo na Václaváku, není postoj mnoha a mnoha Čechů. Jsme rádi, že vám můžeme pomoci!

Autor je předseda Rady Církve bratrské Zdroj: blog Davida Nováka Datum: 17. března 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,

16 Komentáře

 1. „… při zprávách o snaze zdivočelé lůzy proniknout do Národního muzea napadla paralela s útokem na Kapitol. Českých vlastenců bylo naštěstí méně než těch, kteří chtěli „to make America great again“, nebo naši policisté byli pohotovější než ti američtí.“

  Zdivočelá lůza, útok na Kapitol … Co se k článku vrátit za 1-2 roky? Třeba se i širší veřejnost očarovaná mediální scénou, experty, ba i analytiky nebo ČT, dozví, co se opravdu stalo. Jak v té Americe tak i v eurozóně…

  Odpověď
 2. To bylo pořád čapí hnízdo a naděje zlátne. A nakonec si to zlato odnesl ten zrzavý vykuk. A na lidi zbylo – svrab a neštovice.. Tak nefňukejte, co jste chtěli, tak máte. S takovým spojencem (USA) už nepotřebujeme mít žádného nepřítele.

  Odpověď
 3. „Myslím, že jsem nebyl jediný, koho při zprávách o snaze zdivočelé lůzy proniknout do Národního muzea napadla paralela s útokem na Kapitol.“

  A co Majdan? Tam neřádila zdivočelá lůza? Řádila tam nesrovnatelně více a následky tohoto řádění sklízíme dosud, mimo jiné i v podobě statisíců Ukrajinců, kteří zaplavili naši zemi, jež nemá dost peněz ani na řádnou valorizaci vlastních občanů.

  Odpověď
 4. „I když vím, že nic na světě není černobílé, je třeba si říci, že agrese Ruska černobílá je. Je to čiré zlo.“

  Kontradiktorní tvrzení. Má vůbec smysl ho komentovat?

  Tak alespoň krátce k tomu Rusku jako „čirému zlu“. Je třeba podotknout, že to byli Američané, kdo rozeštvali Ukrajinu oranžovými revolucemi, Majdany ap., což mělo za následek pozdější ruskou invazi, a skrze Ukrajinu i nyní vedou zástupnou válku s Ruskem.

  Odpověď
 5. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na svém turné po státech Asie, Afriky a Středního východu čelil veřejnému zesměšnění, když se mu během konference v indickém Novém Dillí začalo smát publikum v reakci na ministrovy snahy šířit ruskou propagandu. „Válka, kterou se snažíme zastavit, kterou proti nám rozpoutal…,“ pronesl ruský ministr. Smích Lavrova viditelně vyvedl z míry, chvíli se tvářil zmateně a koktal, než započatou větu dořekl. „…ukrajinský lid, samozřejmě. Ovlivnila ruskou politiku včetně politiky energetické,“ pokračoval.

  Když čtu některé zdejší repliky, musím se také smát. Je neuvěřitelné, jak někteří taky „křesťané“ dokážou překroutit pravdu. Navíc z nich čiší zrada a sobectví, když odsuzují pomoc, která je u nás poskytována ukrajinským válečným uprchlíkům. Cituji jednoho z nich: „…následky tohoto řádění sklízíme dosud, mimo jiné i v podobě statisíců Ukrajinců, kteří zaplavili naši zemi, jež nemá dost peněz ani na řádnou valorizaci vlastních občanů“ – konec citace. Pro tyto naprosto bezcitné ničemy by bylo výhodou, kdyby se uskutečnila výhružka ruského televizního komentátora Solovjova. Vyjádřil se, že až Rusko zvítězí nad Ukrajinou, přijede si na pásech tanků vyřídit účty s Evropou. https://cnn.iprima.cz/po-ukrajine-si-to-vyridime-s-evropou-scholze-chytime-za-nos-hrozi-propagandista-moskvy-207158 Bylo by skvělé, kdyby Rusové rozbombardovali chcimírům jejich obydlí, aby na vlastní kůži poznali, jak trpí Ukrajinci. Je správné přát jim takové zlo? Možná, že v daném případě by to bylo spíše dobro. Je naděje, sice malá, že by se jim rozsvítilo v hlavě, že by zachránili svou duši.

  Odpověď
 6. Když svět nevěří, že Kristus za něj trpěl na kříži, bude svět trpět sám za sebe „a dokonaleji“. Svět se rozhodl, svést vítězný boj sám se sebou a zničit sám sebe.
  A žádní chcimírové tomu nemohou zabránit.

  Smrt míru, smrt životu!

  Odpověď
 7. pro pana Zaorálka

  Sledoval jsem vaši diskuzi s P. Ašerem pod článkem „Dan Drápal / Válčí se už rok“. Ten člověk nemá žádné zábrany. Ptal jsem se ho, jak by reagoval na lupiče, který by vnikl do jeho domu, zda by mu dal své dcery ke znásilnění. On mi odpověděl: „A Vy byste to neudělal? Pak nejste křesťan, poněvadž Ježíš říká, že přesně toto máte dělat.“ Takže on dává přednost milovat nepřátele, před lidmi (svými dcerami), kteří trpí. Znásilnění je vpravdě velké utrpení.

  Ptal jste se ho, zda má stát Izrael nárok na sebeobranu. Dal vám odpověď toho druhu, že státy jsou pod mocí satana a proto nemají nárok na nic. Praktický důsledek této myšlenky je, že když je jeden stát napaden jiným státem, není na tom nic špatného.

  Podle P. Ašera řezníci jako Lenin, Stalin, Hitler a Map se stali vládci z Boží vůle. Podle toho by jejich zvěrstva byly zaviněny samotným Bohem.

  Otázkou je, proč P. Ašer hlásá tak bizarní myšlenky. Myslím, že jim sám nevěří. Jednostranný výklad Písma mu slouží jako prostředek manipulace naivních křesťanských čtenářů. Jeho cílem je jejich demoralizace, aby lhostejně přecházeli Putinovy válečné zločiny. Soudím tak podle toho, že P. Ašer vždy odsuzuje USA a celý Západ, ale nikdy neodsoudí například zvěrstva spáchaná v Buči. Pdobně také Aron, Krejčí, Bong a Konečný.

  Chodí to jako kachna, kváká to jako kachna, létá to jako kachna, plave to jako kachna… Co je to?

  Odpověď
 8. Pane pavle,
  patrně jste to byl Vy, kdo vdechl ducha života do každé lidské bytosti.
  Pak jistě ani na okamžik nezapochybujete, že s lidským životem můžete zacházet podle libosti.

  Odpověď
 9. Ad pavel v

  Napsal jste:

  „Když čtu některé zdejší repliky, musím se také smát. Je neuvěřitelné, jak někteří taky „křesťané“ dokážou překroutit pravdu. Navíc z nich čiší zrada a sobectví, když odsuzují pomoc, která je u nás poskytována ukrajinským válečným uprchlíkům… Pro tyto naprosto bezcitné ničemy by bylo výhodou, kdyby se uskutečnila výhružka ruského televizního komentátora Solovjova…“

  Zrada čeho? Zrada zdejšího americké finanční oligarchii zaprodaného režimu? Na těchto obviněních mi pramálo záleží. O Jeremjášovi si také jeho soukmenovci mysleli, že je zrádcem a jako babylonský kolaborant si zaslouží smrt. Byl to však Jeremjáš, kdo nezradil Boží principy, na rozdíl od těch, kdo je obviňovali ze zrady národa.

  Kdybyste pořádně četl Nový zákon a bral ho vážně, pak byste se třeba dozvěděl, že kdo odporuje vládní moci, odporuje Božímu nařízení a přijme za to odsouzení:

  “Každá duše vrchnostem povýšeným poddána buď. Neboť není vrchnosti, jediné od Boha, a kteréž vrchnosti jsou, ty od Boha zřízené jsou. A protož, kdož se vrchnosti protiví, Božímu zřízení se protiví; kteříž se pak protiví, tiť sobě odsouzení dobudou.” (Ř 13:2).

  Majdanská lůza pod taktovkou USA se postavila proti Bohem ustanovenému prezidentu Janukovyčovi a nyní celá Ukrajina sklízí důsledky této vzpoury – Boží soud v podobě vpádu ruských vojsk. V Izraeli take nepropadli modlářství všichni, přesto však všichni nesli důsledky tohoto hříchu v podobě vpádu assyrských a babylonských vojsk. Vy si myslíte, že Božímu zřízení se lze protivit beztrestně, že to s sebou nenese žádné fatální následky? To jste pak zřejmě bibli nečetl buď vůbec, anebo jen velmi selektivně, poněvadž bible je plná příkladů bouření se proti Božím zřízením a ustanovením a zákonitě následujících Božích trestů.

  Napsal jste:

  „Bylo by skvělé, kdyby Rusové rozbombardovali chcimírům jejich obydlí, aby na vlastní kůži poznali, jak trpí Ukrajinci. Je správné přát jim takové zlo? Možná, že v daném případě by to bylo spíše dobro. Je naděje, sice malá, že by se jim rozsvítilo v hlavě, že by zachránili svou duši.“

  Je signifikantní, jak snadno přejímáte tento hloupý dehonestující neologismus („chcimírové“) milovníků války. Na tom je vidět, co je pro Vás důležitější. Ježíšova slova to však evidentně nejsou. Ježíš totiž řekl:

  „Blahoslavení míročinitelé, neboť oni synové Boží nazváni budou.“ (Mt 5:9)

  Vy tedy dehonestujete samotného Ježíše, když ty, kteří se řídí jeho slovy, posměšně označujete jako „chcimíry“. Takovým termínem byste dozajista označil i Jeremjáše, kdybyste žil v jeho době.

  Když jste napsal: „Bylo by skvělé, kdyby Rusové rozbombardovali chcimírům jejich obydlí…“, je to totéž, jako byste v Ježíšově době jakožto stoupenec zélótů prohlašoval, že by bylo skvělé, kdyby Římané, Ježíšovým následovníkům, tedy „chcimírům“ (Mt 5:9), rozbombardovali svými katapulty jejich obydlí, aby se jim „rozsvítilo“.

  Odpověď
 10. Ad pavel v

  Napsal jste:

  “Otázkou je, proč P. Ašer hlásá tak bizarní myšlenky.“

  Bizarní myšlenky? V tom případě nechápu, proč se hlásíte ke křesťanství, když Vám samotná podstata jeho ethiky připadá bizarní.

  Napsal jste:

  „Myslím, že jim sám nevěří. Jednostranný výklad Písma mu slouží jako prostředek manipulace naivních křesťanských čtenářů. Jeho cílem je jejich demoralizace, aby lhostejně přecházeli Putinovy válečné zločiny. Soudím tak podle toho, že P. Ašer vždy odsuzuje USA a celý Západ, ale nikdy neodsoudí například zvěrstva spáchaná v Buči.“

  Poukazem na zločiny USA a Západu jen vyvažuji Vaši jednostrannou rétoriku, která ze všeho zla na světě viní jen Rusko, Čínu, Severní Koreu… Kdybych se choval stejně arogantně jako Vy, tak bych Vás mohl označit za amerického trolla, jehož cílem je manipulace naivních křesťanských čtenářů, aby nebrali vážně slova Nového zákona, a jejich demoralizace, aby lhostejně přecházeli americké válečné zločiny, poněvadž vždy odsuzujete Rusko, Čínu, Severní Koreu atd., nikdy však neodsuzujete například zvěrstva spáchaná v My Lai.

  Já na rozdíl od Vás, který zatracujete selektivně jen marxistické či postmarxistické režimy, zatímco západní plutokratické režimy líčíte jako téměř naplňovatele evangelia, tvrdím na základě NZ, že není rozdílu, že celý svět v tom Zlém leží (1 J 5:19), čili je pod vládou ďábla (L 4:6; J 14:30; J 16:11), včetně demokracie, která je jen organickou součástí světové diabolokracie (Zj 12:12). Váš boj na tomto webu je tedy vlastně bojem proti Písmu, což se projevuje rovněž i ve Vaši protiblické apologetice „homosexuálů“ apod.

  Odpověď
 11. Žádný člověk není bez hříchu a totéž platí i pro státy. Takže pro mě ani USA nejsou andělé. To mi nebrání, abych jim nebyl vděčný, že zachránili Evropu ve třech světových válkách (první, druhé a studené). Zato Rusko v první světové válce zradilo své spojence, druhou světovou společně s Německem vyvolalo a studenou válku vyvolalo rovněž. Navíc nás v roce 1968 válečně napadlo. Snad cítíte ten obrovský rozdíl.

  Masakr v My Lai rozhodně odsuzuji. Nic na tom nemění skutečnost, že měsíc před tímto masakrem spáchali Vietnamští komunisté masakr v Hue, kde bylo cca 10x více obětí a kde oběti byly pohřbívány za živa. Opět zde krutost Američanů nedosahovala krutosti komunistů. My Lai bylo zdokumentováno, Hue bylo zatajeno – o konkrétních vinících nevíme nic.

  Píšete, že kdo se protiví vrchnosti, protiví se Bohu. V Čechách vládl z „Boží vůle“ kníže Václav. Jeho bratr Boleslav na něj spáchal atentát a z „Boží vůle“ se zmocnil vlády on. Podle této teorie, pokud se někdo vzbouří proti vladaři, bouří se proti Bohu. Pokud však vzpouru vyhraje, pak proto, že Bůh to tak chtěl. Absurdní.

  Má USA plutokracii (vládu boháčů)? Po posledních prezidentských volbách se Trumpův deník Fox News postavil proti Trumpově lži, že prezidentské volby byly zfalšovány v Trumpův neprospěch. Trump se však své lži nikdy nevzdal. Čtenáři začali Fox News houfně odhlašovat. Majitel těchto novin musel Trumpovu lež akceptovat, aby zabránil krachu. Je jím miliardář, Rupert Murdoch. To je ukázka, kdo ve skutečnosti vládne.

  Odpověď
 12. USA Evropu nezachraňovaly, na válkách vždycky vydělávali. Německo po válce v troskách a v USA blahobyt. Výsledek vpádu do Iráku – 100 000 mrtvých civilistů. A nikdy se za to USA neomluvili. Proč za tu genocidu nestanuli před mezinárodním soudem?

  Odpověď
 13. Ad pavel v

  Napsal jste:

  “Snad cítíte ten obrovský rozdíl.“

  Ani moc ne. Zda žiji pod Hitlerem, pod Stalinem nebo pod americkými plutokraty, v tom zásadní rozdíl nespatřuji. Jsou to všechno jen různé nástroje jednoho a téhož vládce tohoto světa (L4:6; J 12:31; 14:30; 16:11; Ef 2:1-2; Zj 12:12).
  Goethe prý napsal:

  „Nikdo není tak beznadějně zotročený, jako ti, kteří falešně věří, že jsou svobodní.‘‘

  Proto se neupínám k naději na změnu nějakých politických poměrů, nýbrž k Božímu království, které je na politických poměrech tohoto světa nezávislé. Ti, kdo jakkoli spojují Boží království se světskými politickými poměry, budou vždy zklamáni a ďáblem obelstěni, poněvadž zůstávají na povrchu. Nechávají se ukolébat iluzí zdánlivé svobody (tj. politickými svobodami), skutečná svoboda (J 8:32.34) jim však kvůli tomu uniká.

  Napsal jste:

  „Opět zde krutost Američanů nedosahovala krutosti komunistů.“

  To je možné. Nicméně vietnamští komunisté vraždili ve své vlastní zemi, kde chtěli zavádět své zvrácené pořádky. Američané však vraždili v cizí zemi, kde chtěli zavádět své zvrácené pořádky, tisíce kilometrů od svých hranic. Zájmy jejich plutokratů zřejmě neznají hranic a za svou doménu považují celý svět.

  Napsal jste:

  „Podle této teorie, pokud se někdo vzbouří proti vladaři, bouří se proti Bohu. Pokud však vzpouru vyhraje, pak proto, že Bůh to tak chtěl. Absurdní.“

  Co je na tom absurdního? Myslíte si, že ap. Pavel, když psal Ř 13:1-2, neznal příslušné pasáže Starého zákona? Např.:

  „V třicátém osmém roce vlády judského krále Azarjáše se stal králem nad Izraelem v Samaří Zekarjáš, syn Jarobeámův. Kraloval šest měsíců. Dopouštěl se toho, co je zlé v Hospodinových očích, jak se toho dopouštěli jeho otcové… Proti němu se spikl Šalúm, syn Jábešův. Ubil ho před lidem k smrti a stal se místo něho králem.“ (2 Kr 15:8-10)

  „Potom přitáhl Menachém, syn Gadíův, z Tirsy. Přišel do Samaří, ubil v Samaří Šalúna, syna Jábešova, k smrti a stal se místo něho králem.“ (2 Kr 15:14)

  „ V padesátém roce vlády judského krále Azarjáše se stal králem nad Izraelem v Samaří Pekachjáš, syn Menachémův. Kraloval dva roky. Dopouštěl se toho, co je zlé v Hospodinových očích… Tu se proti němu spikl jeho štítonoš Pekach, syn Remaljášův, a ubil ho v Samaří v paláci královského domu, též Argóba a Arjéha. Bylo s ním padesát mužů, Gileádovců. Usmrtil ho a stal se místo něho králem.“ (2 Kr 15:23-25)

  „Hóšea, syn Élův, zosnoval spiknutí proti Pekachovi, synu Remaljášovu. Ubil ho k smrti a stal se místo něho králem v dvacátém roce vlády Jótama, syna Uzijášova.“ (2 Kr 15:30)

  Ap. Pavel svá slova v Ř 13:1-2nn adresuje křesťanům, ne světu. Světští lidé se samozřejmě jeho slovy řídit nebudou a svými vzpourami se sami snaží chopit moci namísto těch, které svrhávají. Při uchvacování vlády pro sebe za účelem naplnění svých egoistických zájmů ovšem zároveň nevědomě naplňují Boží vůli, která je dosazuje na místo svrženého vládce či celého svrženého politického systému.

  „V rozhodnutí nebeských poslů je rozsudek, výpovědí svatých je věc uzavřená. Z toho živí poznají, že Nejvyšší má moc nad lidským královstvím a komu chce, je dává; může nad ním ustanovit i nejnižšího z lidí.“ (Da 4:14)

  Budete vyčítat absurditu biblickým výrokům?

  Napsal jste:

  „Má USA plutokracii (vládu boháčů)?… Majitel těchto novin musel Trumpovu lež akceptovat, aby zabránil krachu. Je jím miliardář, Rupert Murdoch. To je ukázka, kdo ve skutečnosti vládne.“

  A Trump snad není plutokrat? Že mají různí plutokraté protichůdné zájmy a že si častou jdou po krku, na tom není nic neobvyklého. To však nic nemění na tom, že v určitou chvíli někteří z nich nebo jejich spolčení třímají v rukou značnou světskou moc.

  Odpověď
 14. „… Trumpův deník Fox News postavil proti Trumpově lži, že prezidentské volby byly zfalšovány v Trumpův neprospěch. Trump se však své lži nikdy nevzdal. Čtenáři začali Fox News houfně odhlašovat. Majitel těchto novin musel Trumpovu lež akceptovat, aby zabránil krachu. Je jím miliardář, Rupert Murdoch.“

  1) třeba ten trump i ti čtenáři mají jiné informace než má (nebo spíš nemá) pavel v.

  2) “ trumpův deník… majitel novin …. je jím … murdoch“.
  oboje asi nemůže platir najednou? deník je buď trumpův nebo murdochův? nebo má 2 vlastníky, trumpa a murdocha?

  Odpověď
 15. Pochybné noviny Fox News patří mediálnímu magnátovi Rupertu Murdochovi. Tyto noviny otevřeně stranily Trumpovi, proto je Trumpovi fanoušci odebírali. Trumpova lež o ukradených volbách pro ně byla za hranou a odmítly ji reprodukovat. Čtenáři se odhlašovali a zisky klesaly. Proto Murdoch nařídil, že lež o zfalšovaných musí být akceptována. To je důkaz, že pracháčům vládnou prostí lidé.

  Trump podával u soudů žaloby na zfalšování prezidentských voleb. Nedokázal předložit důkazy a soudy všechny žaloby zamítly i přesto, že byly pod nátlakem. Také Trumpův ministr spravedlnosti Barr uznal, že volební povody nejsou pravda. Co chcete více?

  Odpověď
 16. K článku „David Novák / Když nenávist sjednocuje“:
  Ježíš nás učí „Kdo hledá, najde…, pravda tě osvobodí…, Já jsem pravda…“
  Z toho titulu je křesťan povinen hledat pravdu. Pan Novák (jak prozaické jméno pro Čecháčka) si uzurpuje nárok na pravdu, čímž popírá nejen cestu víry, ale i Krista. Zpravodajci mají „zpravovat“ a ne definovat demokratické procesy jako cosi nepatřičného. Totalitu jsme tu už měli, na radnicích a v oknech zotročených visely rudé vlajky. Pravda byla nařízena. Právo bylo Rudé. Tak nás pane Nováku nepoučujte a nevnucujte veřejnosti, natož křesťanům, co si máme myslet. O legitimních požadavcích demonstrace jste nenapsal ani slovo. O tom, že kazatel se pokusil Čechy vrátit Kristu, ani slovo. O bídě morální a politické ani slovo. O cenzuře vládních médií ani slovo. Ale hlavně vlajku cizího národa, jenž se zmítá nacionalistickými vášněmi až k smrti, dominující hlavnímu českému náměstí, budete obhajovat jako pravý ideolog, jenž jasně vidí černobíle a jasnovidecky. Jak ubohé a stupidní! Pravda je dcerou času, pane Nováku. Uvidíte…

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář