Dcera a zeť Briana a Bobbie Houstonových odstoupili ze svých pozic v církvi Hillsong

Rok poté, co její otec odstoupil z funkce celosvětového pastora, oznámila dcera zakladatele církve Hillsong Laura Toganivaluová a její manžel Peter, že také oni oficiálně rezignují z funkce globálních pastorů mládežnické služby této denominace. 

Nový globální pastor církve Hillsong Phil Dooley v neděli oznámil, že manželé „odcházejí“, a pozval je na pódium, aby se s církví oficiálně rozloučili.

SOUVISEJÍCÍJak Bethel a Hillsong ovládly evangelikální církevní hudbu 

Portál Christian Today píše, že se Laura Toggsová i její manžel podělili na Instagramu o klip se svým prohlášením na rozloučenou s církví. Oba poděkovali Dooleymu a jeho manželce za to, že jim umožnili promluvit k církvi před svým odchodem.

„Děkujeme pastorům Philovi a Luc za vytvoření prostoru během bohoslužby, když vstupujeme do nové etapy. Dalo nám to příležitost podělit se o naše pocity. Hodně pro nás znamenalo, že se za nás modlili po boku našich dětí na místě, kde jsme oba vyrostli,“ napsala Laura Toggsová na Instagramu.

„Oba jsme v naší církvi tak dlouho. Naše vděčnost patří lidem, kteří se nesmazatelně zapsali do našich srdcí. Vždy vás budeme nazývat naší rodinou.“

Ve svých slovech na rozloučenou ke shromáždění Peter Toggs řekl, že se svou ženou přecházejí do nového období, a přirovnal to k nedávné změně v britské monarchii v souvislosti s korunovací krále Karla III.

„Myslím, že život se žije v ročních obdobích, ale život se také žije v napětí, protože je to napětí, kdy opouštíte tolik věcí, které máte rádi, ale zároveň jsme s Laurou plni očekávání a vize do budoucna,“ poznamenal. Poděkoval církvi a Brianovi a Bobbie Houstonovým za položení základů, které vytvořily denominaci.

Laura Toggsová ve svém projevu k církvi vysvětlila, že jejich rozhodnutí jako páru odejít z církve, kterou založili její rodiče, je následováním Božího volání v jejich životě.

„Všech 36 let svého života jsem strávila v této budově a mám vás tak hluboce ráda,“ řekla Laura ve svém projevu k církvi. 

„Vstupujeme do nového období, které jsme si nikdy nedokázali představit, ale jsme tak nadšení,“ pokračovala. „Jde o to, abychom s Petem vykročili do naší budoucnosti a vytyčili si cestu, na kterou nás Bůh strategicky povolal. Jsme z toho nadšení, takže vám děkujeme, myslete na nás ve svých modlitbách. Vždy pro nás budete rodinou,“ informuje Christian Today. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. května 2023 Foto: Hillsong – Laura Toganivaluová

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář