Diecézní charitě Brno pomáhá téměř 5000 dobrovolníků, stále hledá nové

Brno – Téměř 5000 dobrovolníků pomáhá Diecézní charitě Brno. Stále hledá nové, aktuálně do charitních služeb a také na pomoc s Tříkrálovou sbírkou, která bývá v lednu. ČTK to řekla mluvčí charity Zuzana Horáková. Dobrovolníci pomáhají například při volnočasových aktivitách nebo sbírkách i v dalších programech. Charita v pondělí oslaví Mezinárodní den dobrovolníků.

V minulosti charita měla i 16.000 dobrovolníků, jak informovala. „Nyní jich máme oficiálně 4721, což je oproti minulým ročníkům méně, protože nastala změna v metodice vykazování,“ objasnila Horáková.

SOUVISEJÍCÍ Diecézní charita Brno otevřela dvě opravené stavby za 75,5 milionu korun

Dobrovolníci pomáhají například při sbírkách, jako je Koláč pro hospic, ze které jdou peníze hospicům starajícím se o nevyléčitelně nemocné, nebo při sbírce potravin. Mají ale také různé programy jako například Dobré srdce domů nebo Dobré srdce na dálku.

Jednou z dobrovolnic je Žaneta, která působí v chráněném bydlení pro klienty s postižením. Protože ráda vaří a peče, vydala se po domluvě s charitou k jedné z klientek jménem Klára, která se chtěla naučit vařit. „Na začátku byl strach, musela jsem vystoupit ze své komfortní zóny, prostě to risknout. Měly jsme dohodu s charitou, že pokud to nepůjde, nenajdeme s Klárkou k sobě cestu, zkusíme najít něco jiného,“ uvedla Žaneta. Nic takového ale nenastalo. „Teď s odstupem času můžu s klidem říct, že jsem našla to, co mě baví, mám v hlavě nápady, kam se posunout, co třeba dalšího dělat,“ doplnila dobrovolnice.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 2. prosince 2022 Foto: Wikimedia Commons – Brno

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář