„Díky Bohu.“ Křesťanský misionář propuštěn po sedmi letech ze zajetí v Burkině Faso

Rodina křesťanského misionáře a lékaře, který byl více než sedm let držen jako rukojmí islámskými extremisty, děkuje Bohu za jeho propuštění.

Osmaosmdesátiletý australský chirurg Kenneth Elliott a jeho manželka Jocelyn provozovali bezplatnou lékařskou kliniku v Džibu na severu Burkiny Faso, kde poskytovali chirurgické zákroky a zdravotní péči místním obyvatelům, když je v roce 2016 unesli bojovníci al-Káidy.

SOUVISEJÍCÍ Extremisté v Nigérii zabili 18 křesťanů a zranili pastora

Zpravodajský portál Premier píše, že po propuštění vyjádřila rodina Elliottových v prohlášení pro ministerstvo zahraničí své „díky Bohu“ a těm, „kteří se za nás i nadále modlí“.

„Vyjadřujeme úlevu, že je doktor Elliott na svobodě, a děkujeme australské vládě a všem, kteří se dlouhodobě podíleli na jeho propuštění. Nadále se také modlíme za ty, kteří jsou stále vězněni, a přejeme jim svobodu a bezpečný návrat k jejich blízkým.“

„Doktor Elliott ve svých 88 letech, po mnoha letech strávených mimo domov, nyní potřebuje čas a soukromí, aby si mohl odpočinout a nabrat nové síly. Děkujeme vám za pochopení a soucit.“

Ve stejný den, kdy se odehrál Elliottův únos, bylo podle charitativní organizace Open Doors, která bojuje proti pronásledování křesťanů, v Ouagadougou zabito také 29 lidí, včetně šesti kanadských křesťanů vykonávajících humanitární činnost a jednoho misionáře z USA.

Organizace, která sestavuje žebříček zemí, kde je nejnebezpečnější být křesťanem, uvádí, že „rozšiřující se vliv džihádistických skupin v Burkině Faso má katastrofální dopad na tamní křesťany“. Ti musí čelit násilí, smrti a zničení svých kostelů a vesnic.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 31. května 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář