Extremisté v Nigérii zabili 18 křesťanů a zranili pastora

Během jedenácti dnů útoků zabili fulanští pastevci v převážně křesťanských vesnicích nigerijského státu Plateau 18 lidí a další zranili.

Ve středu byli při útocích zraněni tři křesťané ve vesnici Darwat, kteří pracovali na svých farmách, uvedl v tiskovém prohlášení Dalyop Solomon Mwamtiri, právník z Emancipačního centra pro oběti krizí v Nigérii (ECCVN).

SOUVISEJÍCÍBěhem útoku na letniční modlitebnu v Nigérii byl zavražděn chlapec, pastor a další dva věřící byli uneseni 

„Útočníci byli křesťanskými oběťmi identifikováni jako fulanští teroristé,“ uvedl Mwamtiri a dodal, že „Gyang Danbwrang, Joshua Gyang a Mark Gyang byli postřeleni a zraněni“.

Rev. Gwong Dachollom byl v pondělí kolem třetí hodiny odpoledne přepaden, postřelen a pořezán mačetou na trase Darwat-Wereng Camp, uvedl obyvatel oblasti Rwang Tengwong.

„Útočníci pastora pořezali a jeho motocykl ukradli,“ uvedl Tengwong ve zprávě pro Morning Star News s tím, že jeho zranění jsou životu nebezpečná. „V současné době je mu poskytována lékařská péče v křesťanské nemocnici.“

Ve vesnici Farin Lamba v místní samosprávné oblasti Jos South zabili v úterý fulanští teroristé šest křesťanů, uvedl obyvatel oblasti Ron Thomas Gyang ve zprávě pro Morning Star News.

Mwamtiri ve svém prohlášení uvedl, že zatímco „probíhal pohřeb šesti křesťanů zabitých [25. dubna] ve Farin Lamba z Turu ve Vwangu, došlo k dalšímu tragickému incidentu ozbrojeného útoku proti křesťanům v obci Gako v místní samosprávné oblasti Riyom, kde byl fulanskými milicemi zastřelen absolvent polytechniky Philip Bitrus“.

Tengwong uvedl, že „fulanské milice“ v neděli večer „během koordinovaných útoků“zabily šest křesťanů a dva další zranily.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. dubna 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář