Discovery Plus přináší dokument s odhaleními o fungování Hillsongu

Streamovací služba Discovery Plus bude vysílat tří epizody dokumentu s názvem Hillsong: Odhalení megasboru, který popisuje fungování původem australské evangelikální denominace se sídlem v Sydney.  

V upoutávce vystupuje několik lidí, kteří měli zkušenosti s Hillsongem a jejich pastory, kteří se v některých případech stylizovali do pozice celebrit. Dokument se zaměří na kontroverze kolem bývalého pastora newyorského sboru Hillsong Carla Lentze, který byl v listopadu 2020 vyhozen za morální selhání.

Americká streamovací společnost spolupracovala s New York Post a investigativní novinářkou Hannah Frishbergovou, která o Hillsongu a bývalém pastorovi napsala sérii článků.

SOUVISEJÍCÍBrian Houston rezignoval na pozici senior pastora církve Hillsong

„Hillsong s více než 150 000 globálními členy se nedávno zapletl do skandálu. Dokument přinese četná svědectví bývalých členů církve, kteří se přihlásili, aby se podělili o vážná obvinění z traumatu, zneužívání, finančního a pracovního vykořisťování, které vytvořilo kulturu chaosu v církvi,“ hovoří se podle portálu Christian Post v upoutávce na epizody.  

Brian Houston, který v roce 1983 založil v Sydney sbor Hillsong, nedávno odstoupil z pozice globálního senior pastora kvůli obviněním z trestného činu. Policie viní Houstona z toho, že neoznámil desítky let stará fakta ze sexuálního zneužívání dětí, kterých se měl dopouštět jeho otci poté, co se o nich v roce 1999 dozvěděl. Houston všechna obvinění odmítá a tvrdí, že je nevinný. 

„Historie Hillsongu je neuvěřitelně působivý příběh, který jsme chtěli prozkoumat,“ sdělil podle Christian Post Howard Lee, prezident společnosti v prohlášení. „‚Hillsong: Odhalení megasboru zavede diváky na poutavou cestu, která jim poskytne nové pohledy na kontroverzi, která se stále zkoumá.“​​

Všechny tři epizody budou mít premiéru 24. března na streamovací službě Discovery Plus.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. února 2022 Foto:

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář