Do amerických kin přichází film o životě C. S. Lewise

Skepse má z mnoha důvodů různé podoby. Osobní příběh každého skeptika přináší otázky a pochybnosti a křesťané by je měli reflektovat. Tuto problematiku podtrhuje nový film, který ilustruje, jak je v apologetice důležitá biografie – a různé cesty, jak Bůh pracuje, aby se setkal s jednotlivci v jejich konkrétních otázkách a pochybnostech.

Snímek s názvem The Most Reluctant Convert (Nejváhavější konvertita) vypráví příběh o konverzi C. S. Lewise ke křesťanství v poutavém formátu „one-man show“.

Film byl natočen na motivy stejnojmenné populární divadelní hry a čerpá z velké části z Lewisovy autobiografie Zaskočen radostí.

SOUVISEJÍCÍC. S. Lewis: O životě v atomovém (či koronavirovém) věku

Film režíroval britský křesťanský filmař Norman Stone a byl natočen ve Spojeném království, převážně v Oxfordu. Snímek osloví stávající Lewisovy fanoušky a měl by patřit mezi ta lepší a kvalitnější díla založené na víře.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Film v necelých 80 minutách mapuje Lewisovu duchovní cestu od traumat v dětství (ztráta matky v 9 letech, ztráta víry ve 14, boj v první světové válce v 19) až ​​po intelektuální zápasy, která ho vrátily zpět k víře.

Lewis je neocenitelným zdrojem pro apologetiku a jeho život přináší mnoho lekcí o tom, jak lze křesťanství učinit přijatelným – a žádoucím – v moderním světě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: Brett MacCraken Zdroj: The Gospel Coalition Datum: 14. listopad 2021 Foto: CC Search

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář