Do čela německé protestantské synody byla zvolena 25letá studentka

Německá evangelická církev (EKD), která spojuje dvacet luteránských a reformovaných denominací v zemi, informovala o novém vedení.

Většina ze 126 delegátů synody na hlasování, které se uskutečnilo 8. května, podpořila kandidaturu 25leté studentky filozofie Anne-Nicole Heinrichové z Regensburgu. Ta ve své nové pozici vymění 79letou političku Irmgard Schwaetzerovou.

Podle Evangelical Focus se Heinrichová tak stala zdaleka nejmladší úřednicí EKD v této pozici. Od roku 2015 byla na synodě zástupkyní mládeže.

Výzva k rozmanitosti a inkluzi

Nová předsedkyně vyrostla v nevěřící rodině, ale do kontaktu s křesťanstvím se dostala na hodinách náboženství. V místním protestantském sboru pak byla pokřtěna.

Heinrichová po svém zvolení uvedla, že protestantská církev musí být odvážná, když „ukazuje svou rozmanitost a zároveň je volána k jednotě“. Je také třeba mít „misionářskou, odvážnou a starostlivou komunikaci, interně i externě“.

K dalším prioritám mladé Němky patří pomáhající církev, která je „inkluzivnější a pragmatičtější“.

V rozhovoru zveřejněném na webu EKD Heinrichová dodává: „Teologicky bych se popsala jako liberální, ale ve své praxi víry také charismatická.“ Vedení EKD bude i nadále v rukou biskupa Heinricha Bedforda-Strohma, předsedy Rady EKD.

Evangelical Focus dále informuje, že  EKD lze řadit k teologicky liberální církvi, která v posledních letech zaznamenala velký odliv členů. Přibližně jeden ze čtyř Němců jsou členy teto tradiční protestantské církve, ačkoli návštěvnost na bohoslužbách klesá pouze k 3 %. Oficiální údaje také ukazují v posledních desetiletích na prudký pokles členství, stejně jak je tomu v případě římskokatolické církve.

Na rozdíl od teologicky konzervativních postojů svobodných evangelikálních církví je EKD známá svými liberálním pohledem v otázkách, jako je lidská sexualita nebo autorita Písma, konstatuje na závěr Evangelical Focus.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. května 2021 Foto: EKD Twiter –

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář