Do domácího sboru v provincii Ju-nan vtrhla policie

Peking – Čínská vláda i nadále vyvíjí tlak na církve po celé zemi. Dne 11. srpna policisté vtrhli do domácího sboru v provincii Jun-nan. Mobilní telefony křesťanů byly zabaveny a zapsána jména členů. Následně byli požádáni, aby podepsali prohlášení slibující, že do tohoto sboru už nikdy nepřijdou.

Křesťan, který byl ve sboru v době příchodu policie, řekl China Aid, že na bohoslužbě bylo přítomno kolem 100 lidí. Průběh nedělního setkání byl však náhle přerušen, když desítky lidí vpadly do místnosti a tvrdily, že jsou vládní zaměstnanci. Požádali je, aby nikdo neodešel. Jejich mobilní telefony musely být vypnuty a následně zabaveny, tvrdí International Christian Concern.

Účastníci bohoslužeb byli od 11:30 do 14:00 držení v kostele. Než se mohli vrátit domů, byli požádáni policii, aby podepsali výpověď, protože jejich shromáždění je „nezákonné“.

I když čínská vláda a Vatikán v loňském roce podepsali dohodu, „potlačování podzemní katolické církve během druhé poloviny roku vzrostlo“ a pokračovalo i v roce 2019. Čínské úřady navíc v roce 2018 uzavřely nebo vpadly do stovek protestantských domácích sborů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 18. srpna 2019  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář