Do neděle mohou lidé přispět do sbírky dárků pro chudé děti

Praha – Ještě o víkendu mohou lidé přispět do největší vánoční sbírky dárků v ČR, která chce podpořit děti a rodiny ohrožené chudobou. Lidé mohou dárky pro děti donést na některé z více než 150 míst v České republice. Cílem pořádající Diakonie Českobratrské církve evangelické je shromáždit 50.000 dárků a ještě jich několik tisíc chybí. Podrobnosti zájemci najdou na webu sbírky Krabice od bot.

Pokud se podaří získat zamýšlený počet dárků, dostane podle pořadatelů vánoční nadílku každé páté dítě ohrožené chudobou. V Česku je jich v současné době zhruba 250.000.

SOUVISEJÍCÍDiecézní charitě Brno pomáhá téměř 5000 dobrovolníků, stále hledá nové

Bezprostředně po skončení sbírky 4. prosince budou krabice rozdány přímo do ohrožených rodin, kde je děti najdou pod vánočním stromečkem a zažijí tak radostný pocit obdarovaných.

Stejně jako v minulých letech se i letos zatím sešel znatelně menší počet dárků pro chlapce než pro dívky. „Poptávka dárků pro chudé chlapce je však, přesně naopak, vyšší než u dívek,“ uvedla Zdeňka Sobotová, manažerka sbírky Krabice od bot. Případní dárci mají pamatovat zejména na chlapce ve věku nad deset let.

Krabice lze darovat na více než 150 sběrných místech rozmístěných po celé ČR. Nejvíce z poptávaných dárků v tuto chvíli chybí v Ústeckém a Středočeském kraji.

Spolu s Krabicí od bot běží i sbírka Krabice on-line, prostřednictvím které lze podpořit děti a rodiny ohrožené chudobou finančně, on-line převodem. Z výtěžku Krabice on-line Diakonie podporuje dlouhodobé projekty zaměřené na doučování, motivaci a podporu znevýhodněných dětí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 3. prosince 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář