Do Ostravy přichází kontroverzní kazatel Benny Hinn

Ostrava – Na pozvání sboru Milost do metropole Moravsko-slezského kraje přijíždí kontroverzní kazatel Benny Hinn. Jeho služba je často spojována s tzv. evangeliem prosperity. Akce se má odehrát ve dnech 4. – 6. března.

Poslední pozvání Bennyho Hinna v roce 2015 skončilo fiaskem. K účastníkům konference konané na letňanském výstavišti místo osobní přítomnosti hovořil přes Skype. O jeho neúčasti se přítomní dozvěděli až na místě, kde se konference konala.

„V křesťanství nemá jít o to, aby si člověk vytvářel jakési modly nebo bohy, třeba v podobě právě charismatických obdarovaných kazatelů. Ti by je měli směřovat ke Kristu, k Bohu a ne k sobě. A pokud je to právě jenom o Benny Hinnovi nebo o komkoliv jiném, nějaké výrazné osobnosti, která na sebe stahuje pozornost lidí, tak je to nebezpečné a zavání to sektářstvím,“ řekl v roce 2015 k jeho službě pro iRozhlas předseda Rady Církve bratrské David Novák.

Synovec Bennyho Hinna ve své knize podrobně popisuje zneužívání evangelia prosperity

Costi Hinn přináší osobní svědectví o zneužívání milionů lidí po celém světě zvěstí prosperity. Popisuje tragický příběh z osobní zkušenosti na pozici asistenta Bennyho Hinna. V knize přibližuje strýčkovu touhu po blahobytu a o jeho ambicích dokázat svému otci, který od něj v životě moc nečekal, že se mýlil.

Nedůvěra vlastního otce ranila srdce mladého muže a Benny měl v sobě hluboce zakořeněnou touhu, aby se z něj stal stejně úspěšný muž, popisuje pozadí rodiny v knize Costi Hinn.

„Můj strýc dodnes ukazuje, že ho otcova slova zranila a motivovala k úspěchu v životě. V kořenu tohoto rodinného dramatu leží jedna věc: otec, který chtěl, aby jeho syn pracoval tvrdě a poctivě, a syna, který se cítil být odmítnut svým otcem a vydal se vlastní cestou, aby mu ukázal, že se mýlil,“ píše Costi Hinn.

Když Costi Hinn vyrostl, zažil privilegovaný život, protože se stal asistentem strýce, kterého si kdysi velmi vážil. „Za necelé dva roky práce v organizaci jsem si užíval většího luxusu, než jsem si dokázal představit. Cítil jsem se, jako bych cestoval s králem Šalamounem,“ píše se v knize o životě, který vedl.

Zašlo to příliš daleko…

V září 2019 Benny Hinn překvapil, když odmítl praktiky, které z něj udělaly milionáře.

Hinn tehdy na svém facebookovém profilu prohlásil, že evangelium „není na prodej.“„Je mi líto, že to celé kolem prosperity zašlo příliš daleko, a koriguji svou vlastní teologii. Když nyní čtu Bibli, nevidím ji ve stejném světle, jak jsem ji viděl před 20 lety,“ řekl Hinn.

„Myslím, že je to urážka Boha a těžký hřích říkat si o 1 000 dolarů. Myslím, že je to urážka Ducha svatého, když se to stává cenou za evangelium. S tím jsem skončil. Už vás nikdy nebudu žádat, abyste dali 1 000 dolarů nebo jakoukoli částku, protože si myslím, že Duch Svatý má už toho dost,“ kál se americký kazatel žijící na Floridě. „Toto prohlášení dělám poprvé v životě a upřímně řečeno, nestarám se o to, co si o mně lidé myslí,“ dodal.

 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum:   Foto: Wikimedia Commons – Benny Hinn

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Být Hinnem, tak bych nepřekračoval hranice ČR, ono se lehce může stát, že za ten minulý incident na něj někdo z účastníků podá trestní oznámení a odvezou si ho na výslech.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář