Domovský sbor se po vlně útoků modlí za fotbalistu Bukayo Saku

V reakci na rasistické útoky domovský sbor Bukayo Saky – jednoho z neúspěšných exekutorů finálového rozstřelu s Itálií – vyzval své členy, aby se modlili za Boží ochranu. Fotbalista čelil na sociálních sítích řadě výhrůžek. 

Devatenáctiletý záložník se stal terčem útoků na sociálních sítích spolu se spoluhráči Marcusem Rashfordem a Jadonem Sanchem za to, že při penaltovém rozstřelu, nezvládli své pokusy, čím umožnili hráčům Itálie získat cennou trofej, na kterou Anglie už čeká několik desetiletí.

SOUVISEJÍCÍWelby chválí neúspěšné exekutory penalt finálového zápasu ve fotbale

Podle informací portálu Premier Saka se svými rodiči navštěvoval církevní sbor v západní části Londýna, než se přestěhoval do blízkosti tréninkového centra Arsenalu v Hertfordshire.

Letniční sbor prohlásil, že se po celý týden bude modlit za Saku. „Církev se za něj bude modlit. Modlitba není omezena vzdáleností a nepotřebujeme, aby tu byl, abychom se za něj mohli modlit,“ řekl pastor pro britský deník Telegraph.

UEFA odsoudila „nechutné rasistické útoky“, které hráči Anglie zažili, zatímco reprezentační trenér Gareth Southgate to označil za „neodpustitelné“.

Premiér Boris Johnson se tento týden setkal se zástupci společností vlastnící sociální sítě, aby diskutovali o tom, jak do budoucnosti zabránit šíření rasistických poznámek na jejich platformách.

Marcus Rashford z Manchesteru United po neproměněné penaltě uvedl, že „celý den může být kritizován za svůj výkon“, ale nikdy se nebude omlouvat za to, kým je.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. čerence 2021 Foto: screenshot YouTube

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář