Donald Trump navštívil černošskou kongregaci v klíčovém státě Michigan 

Donald Trump se v sobotu vydal tam, kam se vydalo jen málo republikánských prezidentských kandidátů – do města Detroit, kde se zúčastnil komunitního fóra v rámci snahy odlákat černošské voliče od prezidenta Joea Bidena před listopadovými volbami.

Trumpovo vystoupení v černošském kostele přilákalo směsici zvědavých místních obyvatel a zarytých příznivců, ale jen málo protestujících občanů.

SOUVISEJÍCÍDan Drápal / Proč (někteří) evangelikálové volí Trumpa

Zpravodajský portál Premier píše, že jak Trump, tak demokrat Biden se zaměřili na Michigan jako na klíčový stát, kde každý hlas může rozhodnout. Trumpův volební tým tvrdí, že existuje příležitost získat černošské voliče, zejména muže, které může přilákat ekonomická politika bývalého prezidenta a politika ochrany hranic.

Detroit je však také místem, které Trump před čtyřmi lety očerňoval jako „zkorumpované“, když tvrdil, že tamním výsledkům voleb v roce 2020 nelze věřit.

V kostele v západní části města seděl Trump na pódiu u stolu, kde seděli také členové místní komunity, včetně majitelů malých podniků a aktivistů. Akci moderoval republikánský politik Byron Donalds z Floridy, který je spojován s postem Trumpova viceprezidenta.

Trump se soustředil na svá hlavní poselství a vytkl Bidenově administrativě vysokou inflaci, kriminalitu a nelegální migraci, která podle něj poškodila zejména Afroameričany. 

„Přicházejí do vaší komunity a berou vám práci,“ řekl Trump, aniž by předložil důkazy. „Musíme je dostat pryč.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. června 2024 Foto: Wikimedia Commons – Donald Trump

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář