Dva evangelikální semináře se kvůli pandemickým opatřením obrátily na federální soud

Dva prominentní evangelikální semináře se kvůli nařízení americké vlády o očkování obrátily na federální soud.

Podle nového pandemického nařízení musí zaměstnavatelé s více než 100 zaměstnanci vyžadovat, aby byli jejich pracovníci očkováni proti Covid-19. Právníci Jižního baptistického teologického semináře a Asburyho teologického semináře z amerického státu Kentucky se v pátek 5. listopadu obrátili na soud s odvoláním, že vládní nařízení porušují náboženskou svobodu.

SOUVISEJÍCÍPiper apeluje na křesťany, aby nepodlehli manipulaci a nechali se očkovat

Religion News Service informuje, že obě školy zastupují právníci z křesťanské organizace Alliance Defending Freedom. Na společnost se v posledních dnech obrátilo více křesťanských zaměstnavatelů.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Ryan Bangert z ADF ve svém stanovisku uvedl, že vláda nemá právo nutit semináře, aby každý jejich zaměstnanec se dal naočkovat.  „Je nám ctí zastupovat tyto dva teologické semináře v této kritické době a pomoci zajistit, aby mohly nadále sloužit svým studentům a komunitám bez zásahů vlády,“ cituje vyjádření Bangerta RNS.

Asburyho teologický seminář s vazbami na metodistickou církev má podle údajů Asociace teologických seminářů 1721 studentů a Jižní baptistický teologický seminář jich má 3390.

Prezident Jižního baptistického teologického semináře Albert Mohler řekl, že tyto dvě školy „nemají jinou možnost než se ohradit proti tomuto vměšování vlády do záležitostí svědomí a náboženského přesvědčení“.

„Je nepřijatelné, aby vláda nutila náboženské instituce, aby se staly donucovacími nástroji vládní moci,“ poznamenal Mohler v prohlášení. 

Mohler v minulosti schvaloval vakcínu proti koronaviru. Na páteční tiskové konferenci řekl, že byl očkován, a vyzval ostatní, aby se nechali očkovat, ale v případě pandemických nařízení by se semináře staly nástrojem vládní moci.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. listopadu 2021 Foto: Baptist Press – Jižní baptistický teologický seminář

Tags: ,,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář