Dva kardinálové požadují, aby byli němečtí biskupové postaveni před církevní soud kvůli žehnání osobám stejného pohlaví

Dva významní kardinálové vyzvali, aby byli němečtí římskokatoličtí biskupové postaveni před církevní soud za opuštění církevní nauky.

Stalo se tak v návaznosti na rozhodnutí synody německých biskupů, která drtivou většinou schválila žehnání svazkům osob stejného pohlaví a svatbám rozvedených a znovu sezdaných katolíků.

Německý kardinál Gerhard Müller a americký kardinál Raymond Burke minulý týden v rozhovoru pro katolickou televizní stanici The Eternal Word Television Network (EWTN) vyzvali Vatikán k přijetí opatření.

SOUVISEJÍCÍNejvyšší orgán Starokatolické církve schválil svěcení žen a žehnání partnerství

Podle DPA byla debata o požehnání pro homosexuály prubířským kamenem schopnosti německé církve zavést podstatné změny, a to nezávisle na Vatikánu, který takovou praxi nepovoluje. Pro reformní návrh se vyslovilo 176 z 202 účastníků synody a také více než dvě třetiny přítomných biskupů.

Vatikánská Kongregace pro nauku víry v březnu 2021 vydala oficiální výrok, ve kterém uvedla, že v katolické církvi není přípustné udělit požehnání homosexuálním párům. Podle kongregace by takový akt napodoboval svátost manželství. Dokument, se kterým souhlasil i papež František, přitom tvrdí, že zákaz není vůči homosexuálům diskriminační.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. března 2023 Foto: Pixabay – Vatikán

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář