Dva katoličtí kněží zasvětili před volbami ĽSNS a Kotlebu Bohu a Panně Marii

Bratislava – Na Slovensku vrcholí volební kampaň a každá strana se snaží přesvědčit potenciální voliče, aby získala co nejvíce poslaneckých mandátů a překročila pěti procentní hranici. O hlasy konzervativního občana se uchází vícero stran. Můžeme sem řadit také kontroverzní stranu ĽSNS Mariana Kotlebu, která je označována za krajní pravici a generální prokurátor dal návrh na její zrušení, ale to bylo Nejvyšším soudem SR zamítnuto.

Deník SME přináší informaci o dvou katolických kněžích, kteří o víkendu zasvětili Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) a jejího předsedu Mariana Kotlebu Bohu a Panně Marii. Akce se odehrála v sobotu v kostelíku sv. Michala archanděla v obci Drážovce u Nitry.

„Svolávám Boží požehnání na vaše poslance a kandidáty do parlamentu, na všechny vaše členy současné i budoucí, na všechny vaše voliče a příznivce, díky kterým, pokud dobrotivý Bůh dá, zachráníme naši milovanou vlast, Slovenskou republiku,“ žehnal Ján Košiar během akce ĽSNS a Kotlebu.

SME kvůli iniciativě kontaktoval Konferenci biskupů Slovenska (KBS) a mluvčí Martin Kramara řekl, že kněží Kocian a Košiar tak dělali bez souhlasu a vědomí KBS.

Košiar měl podle informací SME již v minulosti angažovat ve prospěch Kotleby a jeho strany, kvůli čemuž byl také i napomenut a postaven mimo aktivní duchovní službu.

Křesťanské osobnosti se distancovaly od Kotleby a Harabina

Před únorovými volbami vznikla na Slovensku iniciativa s názvem Křesťané proti nenávisti. Podepsané osoby se v ní distancovaly od oblasti politiky šíření nenávisti, kterou reprezentují hlavně Marián Kotleba a Štefan Harabin.

„Věříme, že pokud jsou tyto hodnoty dennodenně žijeme, slouží pro dobro společnosti. Proto s úzkostlivou starostí a se stále větším znepokojením pozorujeme, jak jsou křesťanské hodnoty zneužívány k nezdravému rozdělování společnosti a budování nenávisti. Naše obavy rostou s blížícími se parlamentními volbami a probíhající kampaní,“ píše se v úvodu textu zveřejněného na internetu.

Podepsaní signatáři, jako spisovatel Daniel Hevier, herec Štefan Bučko nebo bývalí politici Vladimír Palko a František Mikloško, mají výhrady vůči více kandidátům, ale jmenovali jen Mariána Kotlebu a jeho ĽSNS a Štefana Harabina ze strany Vlast.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 18. února 2020  Foto: Wikimedia Commons – Marián Kotleba

Tags: ,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář