Dva z nejvlivnějších evangelikálních časopisů mají nové šéfy 

Dva z nejvlivnějších evangelikálních křesťanských časopisů ve Spojených státech jmenovaly minulý týden nové vedoucí pracovníky, kteří mají určit nový směr obou periodik.

Šéfredaktorem časopisu Christianity Today byl jmenován Russell Moore, bývalý etik Jižních baptistů. Lynn Vincentová byla nedávno jmenována výkonnou redaktorkou časopisu World Magazine.

Moore přebírá vedení redakce od prezidenta a výkonného ředitele Tima Dalrympla, který po odchodu bývalého šéfredaktora Daniela Harrella převzal dvojí roli.

SOUVISEJÍCÍRussell Moore: Vladimir Putin je hrozbou pro církev    

Religion News Service informuje, že Vincentová nahradil dlouholetého šéfredaktora časopisu World Marvina Olaského, který na začátku loňského podzimu odešel do důchodu poté, co časopis spustil na internetu novou konzervativní názorovou sekci, s níž nesouhlasil.

Moore nastoupil do Christianity Today v roce 2021 poté, co odešel z funkce předsedy Komise pro etiku a náboženskou svobodu u Jižních baptistů. Jeho působení tam bylo kontroverzní, částečně kvůli jeho odporu k Donaldu Trumpovi a kvůli prosazování reforem v oblasti sexuálního zneužívání.

„Mohl jsem vyhrát konflikt, který bylo třeba vybojovat,“ řekl loni na podzim, když uvažoval o svém odchodu s kolegyní, bývalou baptistkou Beth Mooreovou. „Ale uvědomil jsem si, že bych musel mít konflikt.“

Moore dříve působil jako děkan Teologické fakulty na Jižním baptistickém teologickém semináři. Dalrymple ve svém prohlášení uvedl, že Moore pomůže Christianity Today odpovědět na otázku: „Jak v dnešní době vypadá být věrným následovníkem Ježíše Krista?“. 

Časopis Christianity Today je považován za hlavní zdroj informací pro evangelikály, který v roce 1956 založil legendární evangelista Billy Graham.

Jako šéfredaktor bude Moore určovat vizi a směr redakce a bude také mluvit do „velkých otázek a výzev naší doby“, uvedl pro Religion News Service Dalrymple. Moora označil za člověka s přesvědčením, který má vizi Božího království a „“tuto vizi sdílí s odvahou a milostí“.

„Opravdu věřím, že toto je okamžik mimořádného nebezpečí a mimořádného potenciálu pro církev,“ uvedl Dalrymple. „Síly, které nás rozdělují, jsou mocné. Pokud se nám však podaří znovu uchopit přesvědčivou vizi Božího království a znovu získat jednotu, která nám již v duchu náleží, mohlo by to změnit běh dějin.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. srpna 2022 Foto: Wikimedia Commons – Russell Moore

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář