Džihádisté měli v Burkině Faso zabít 15 křesťanů

Skupina islámských extremistů je podezřelá, že během křtu v Burkině Faso přepadli a zabili 15 lidí.

Podle International Christian Concern (ICC) guvernér Salfo Kabor oznámil, že počátkem měsíce došlo v provincii Oudalan poblíž hranic s Mali k útoku. Ačkoli se k tomuto násilí nepřihlásila žádná skupina, existuje vážné podezření, že je za ni odpovědná buď Al-Káida, nebo Islámský stát. ICC dále konstatuje, že právě tyto dvě teroristické skupiny v poslední době operují v západní části Afriky.

Související Po útoku extrémistů zemřelo v Burkina Faso nejméně 58 lidí

„Burkina Faso, kdysi považovaná za národ náboženské tolerance, byla infiltrována džihádistickými skupinami, o nichž je známo, že páchají násilí a porušují lidská práva,“ uvedla ICC.

Křesťané jsou od roku 2019 neustále vystavováni útokům na své domovy a kostely a nutí lidi uprchnout. Podle Open Doors dokonce existují informace o tom, že v některých částech země nezůstaly žádné otevřené kostely.

„Modlete se, prosím, za naše bratry a sestry v Burkině Faso a proste Pána, aby chránil křesťany žijící v těchto pronásledovaných oblastech,“ uzavírá ICC. Burkina Faso je na 32. místě v seznamu organizace Open Doors, kde jsou křesťané pronásledováni nejvíce.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. května 2021 Foto: WIkimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář