Eduard Heger se stane premiérem. Na Slovenska končí vládní krize

Bratislava – Odcházející premiér Igor Matovič hovořil o potřebě odpuštění při nadcházejících svátcích, kdy si věřící při největších křesťanských svátcích připomínají oběť Ježíše Krista. V čele slovenské vlády ho vymění spolustraník a dosavadní ministr financí Eduard Heger.

„V předvečer Velkého týdne, který slavíme jako symbol utrpení, oběti a odpuštění, jsem se rozhodl udělat gesto odpuštění vůči lidem, kteří v politice zažádali můj odchod z postu předsedy vlády – rozhodl jsem se stáhnout personální požadavky vůči našim koaličním partnerům. Vždy jsem se řídil starozákonním pravidlem oko za oko, zub za zub. Dnes jsem nastavil druhou tvář … a prozradím vám tajemství – bylo to sakra těžké, při mé bojovné povaze,“ napsal na sociální síti předseda vládní strany OLaNO Igor Matovič.

Eduard Heger patří mezi ty křesťany, kteří se otevřeně hlásí ke své víře. „Žijeme v demokracii a už nejsme pronásledováni za svou víru jako tomu bylo v bývalém režimu. Víra, kterou nám daroval Ježíš Kristus a vztah s Ním nás vedou k tomu, abychom byli pravdiví, poctiví, zodpovědní, empatičtí a mluvili pravdu. Myslím si, že toto jsou hodnoty, které každý občan od svého zástupce – politika očekává. Právě takové hodnoty jsou totiž zárukou, že budou prosazovat veřejný zájem, a ne osobní nebo skupinový. Proto vůbec nevidím překážku v tom, že člověk je křesťan a zároveň působí například ve funkci ministra. Naopak, myslím si, že je odolnější vůči pokušením takové funkce,“ řekl ještě jako ministr financí v rozhovoru pro časopis Vítězný život.

Slovensko během posledních tří týdnů zasáhla hluboká vládní krize a hrozily předčasné volby. Část vládních poslanců podmiňovala své další působení v koalici odchodem premiéra Igora Matoviče. Patovou situaci vyřešila rošáda mezi Matovičem a Hegerem, kteří si vymění své funkce.   

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. března 2021 Foto: Facebook – Eduard Heger

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář