Ekumenická rada církví vyzývá k Modlitbě za domov

Praha – Tradiční Modlitbu za domov pořádá v den připomínky vzniku první Československé republiky 28. října Ekumenická rada církví. Letošní šíření koronaviru značně omezilo společná setkání, přesto v textu zveřejněném dnes na webu generální sekretář Ekumenické rady církví Petr Jan Vinš ke společným modlitbám za dodržení všech opatření v neděli 25. října i v samotný sváteční den vyzývá.

Mottem letošní Modlitby za domov je Komenského věta Komukoli můžeš prospět, prospívej rád! a celkovým zastřešujícím tématem je Žít ve společném domě. „V duchu těchto slov je letošní Modlitba za domov věnována mimo jiné i tématice pomoci potřebným, které zasáhla epidemie koronaviru, jejíž druhou vlnu nyní bolestivě prožíváme a která nám nedovoluje shromažďovat se ve sborech, kostelech a modlitebnách,“ uvedl Vinš.

„Spojme se společně 25. října, tedy v neděli bezprostředně předcházející 28. říjnu, i v samotný sváteční den, po celé republice v modlitbách za náš domov, za všechny kteří trpí, za ty, kteří ho budují, a poděkujme za svobodu a poprosme za jeho i naši ochranu od všeho zlého,“ uvedl a poprosil, aby byla modlitba, jejíž text je také na webu, součástí církevních aktivit ve zmíněné dny.

Ekumenická rada církví připravila přímý přenos Modlitby za domov, který se uskuteční 28. října ve zkráceném čase od 15:00 do 16:00. Osobní účast nebude vzhledem k aktuálním omezením možná, ale modlitbu bude přenášet Česká televize.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 20. října 2020 Foto: ERC

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář