Ekvádorská křesťanka se zapsala do historie olympijských her 

Když si Sarah Escobarová balila kufry na zimní olympijské hry v Pekingu, nemohla zapomenout na kamínek od své matky s vyrytým slovem „Víra“.

Dvacetiletá lyžařka z New Jersey sice nezískala zlato, ale zapsala se do historie. Escobarová je první ekvádorskou sportovkyní, která startovala na zimních olympijských hrách a během zahajovacího ceremoniálu nesla vlajku své země. Narodila se ve Spojených státech ekvádorským emigrantům a tvrdí, že má dvojí občanství.

SOUVISEJÍCÍDvojnásobný medailista z Pekingu: Pomáhá mi víra v Boha 

Sportovkyně se účastnila soutěže v obřím slalomu.

Catholic News Agency informuje, že Escobarová jediná do Pekingu odcestovala ze školy ve Vermontu, kde studuje psychologii. Zajímavostí je, že ve volném čase pracuje jako dobrovolník na lince pomoci pro migranty ve své domovské farnosti.

„Její matka byla jedním z lidí, kteří se dobrovolně přihlásili k hovorům,“ řekla CNA koordinátorka pomoci na lince Pamela Madzyová. „Střídáme dobrovolníky každý měsíc a její matka Eleana Escobarová pracovala jako dobrovolník asi 8 let od roku 2011 do roku 2018.“

Během té doby jí pomáhaly její dvě děti, Sarah a Ethan.

„Jejich máma chtěla, aby si nejen procvičili španělštinu, ale aby také pochopili lidské potíže, kterým musí přistěhovalci čelit, a naučili se empatii a soucitu,“ dodala pro CNA Madzyová.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. února 2022 Foto: screesnhot YouTube – Sarah Escobarová

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář