Eritrea po kampani Hlasu mučedníků propustila na svobodu třináct věřících  

Třináct eritrejských křesťanů bylo propuštěno na svobodu poté, co byli deset let neprávem vězněni, uvedla organizace Hlas mučedníků (VOM). Křesťanská lidskoprávní organizace uvedla, že se jedná o sedm žen a šest mužů, propuštěných v rámci kampaně, kterou iniciovala.

Křesťané byli propuštěni zhruba před dvěma týdny poté, co Hlas mučedníků vyzval křesťany k modlitbám za propuštění dvou eritrejských církevních vedoucích a poskytl informace, které křesťanům pomohly kontaktovat eritrejské velvyslanectví ve prospěch vězněných křesťanů, uvedla organizace v prohlášení pro deníku The Christian Post.

SOUVISEJÍCÍEritrea provedla velký zátah na křesťany. Ve vězení jich skončily desítky 

Po zahájení kampaně se do ni zapojilo více než 10 000 lidí. Po šesti dnech obdržel Hlas mučedníků od svých partnerů v Eritreji zprávu o propuštění třinácti věřících.

„Děkujeme Pánu za svobodu těchto bratří a sester, kteří byli propuštěni z vězení v Eritreji. Děkujeme mu za to, že zasáhl ve prospěch těchto třinácti osob,“ řekl Todd Nettleton, mluvčí VOM.

Nettleton, který se v roce 2004 setkal s křesťany v Eritreji a vedl s nimi rozhovory, vyjádřil vděčnost za 10 000 lidí, kteří odpověděli na e-mailovou zprávu organizace, a povzbudil věřící, aby pokračovali v modlitbách za pronásledované křesťany. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. srpna 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář