Evangelická církev v Heidelbergu láká na bohoslužby pomocí písní Taylor Swiftové

Heidelberg – Evangelický kostel v německém Heidelbergu se snaží nalákat mladé na nedělní bohoslužby a daří se mu to pomocí písní americké zpěvačky Taylor Swiftové. Skladby nejúspěšnější popové zpěvačky současnosti sice zazní živě, jejich interpretkou ale bude místní učitelka popové a církevní hudby Tine Wiechmannová, informovala agentura DPA.

„Jsem překvapen a velmi nadšen. S takovou odezvou jsem nepočítal,“ řekl farář Vincenzo Petracca. Původně měla být bohoslužba 12. května jen jedna. Poté, co byla zakrátko zarezervovaná, rozhodla se církev uspořádat kromě mše v 11:00 hodin ještě jednu ve 13:00. Gotický kostel Svatého Ducha, který je 600 let starý a je největším svatostánkem v historickém Heidelbergu, má k dispozici 423 míst na sezení.

SOUVISEJÍCÍ V roce 2022 opustilo protestantskou církev v Německu více než 380 tisíc lidí

Vstup je zadarmo, místo je ale nutné si dopředu zarezervovat.

Bohoslužba parafrázuje název alba Taylor Swiftové „Anti-Hero“, tedy antihrdina. Podle vyjádření na webových stránkách farnosti se má nedělní obřad a kázání točit kolem textů písní americké zpěvačky a spirituality.

Záměrně chceme svou nabídkou zasáhnout i nové návštěvníky kostela, zejména z mladší generace, uvádí farář Petracca. Kostel Svatého Ducha už dříve nabízel své prostory k popovým koncertům například s hudbou Beatles, Leonarda Cohena, skupiny Queen nebo zpěvačky Madonny. Bohoslužba s hudbou Swiftové se má zabývat jejím přístupem ke vztahu popmusic a politiky. „Swiftová je v současnosti nejvlivnější popovou hvězdou na planetě. Má se za to, že má moc ovlivnit podzimní volby v USA,“ řekl 59letý Petracca.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 18. dubna 2024 Foto: Wikimedia Commons – Taylor Swiftová

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář