Evangelikální aliance tvrdí, že zvolení hinduistického premiéra Rishiho Sunaka je symbolem náboženské svobody  

Rishi Sunak se stal prvním hinduistickým premiérem Velké Británie. Když se stal předsedou vlády, zapálil na schodech Downing Street svíčku u příležitosti svátku Diwali, svátku světel, který začal v pondělí. 

Sunakův vzestup do premiérského křesla se již dostal na titulní stránky většiny indických novin – spolu s vítězstvím indického kriketového týmu nad úhlavním rivalem z Pákistánu.  

Ředitel evangelikální aliance pro oblast propagace Danny Webster sdělil britskému portálu Premier, že jmenování Sunaka bude symbolem rozmanitosti Spojeného království. „Myslím, že je důležité si uvědomit, že náš národ ctí svobodu náboženského vyznání. Myslím, že je důležité, abychom byli schopni uznávat náboženství jiných lidí a způsob, jakým ho praktikují. Také si myslím, že by nás mělo povzbuzovat, když lidé mohou svobodně praktikovat různou víru, ale stejně tak bychom se měli zasazovat o svobodu praktikovat tu svou.“

Křesťanský konzervativní poslanec John Glen, který se se Sunakem zná od roku 2014, prohlásil, že věří, že Sunak má dostatek integrity, odhodlání a inteligence, aby po politických a finančních otřesech posledních týdnů obnovil pověst Spojeného království. 

Křesťanský labouristický poslanec Stephen Timms pro změnu uvedl, že ačkoli je Sunak „rozumnější volbou než návrat Borise Johnsona“, měly by se konat všeobecné volby. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. října 2022 Foto: Wikimedia Commons – Rishi Sunak

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář