Evangelikální film o probuzení se objevil na Netflixu

Na americkém Netflixu se objevil film vyprávějící příběh slavného evangelikálního probuzení, který v posledních měsících zaznamenal velký úspěch.

Jesus Revolution – jeden z nejúspěšnějších křesťanských filmů roku 2023 – vypráví o probuzení, které se odehrálo na počátku 70. let v kalifornském Riverside.

Zpravodajský portál Premier informuje, že ve filmu hraje Kelsey Grammar, který hrál Frasiera ve stejnojmenném televizním seriálu.

SOUVISEJÍCÍ Film Jesus Revolution ukazuje, jak Bůh používá zlomené lidi, aby přinesl probuzení

Hollywoodská hvězda hraje pastora středního věku Chucka Smithe, který se zasloužil o to, že v Riverside byly pokřtěny tisíce mladých křesťanů. Kolegu pouličního pastora a evangelistu Lonnieho Frisbeeho hraje Jonathan Roumie, který hraje Ježíše Krista ve filmu The Chosen.

Příběh sleduje nepravděpodobné přátelství přímočarého pastora Smithe a křesťanského hipíka Frisbeeho, kteří společně pracují na evangelizaci tisíců mladých lidí, než dvojici rozdělí rozkol.

Jeden z teenagerů, kteří přišli k víře prostřednictvím Ježíšova hnutí – Greg Laurie – nyní vede Harvest Christian Fellowship. Film z velké části sleduje jeho pohled na události.

Mnohé křesťany však zklame, že film je prozatím dostupný pouze na Netflixu ve Spojených státech.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. srpna 2023 Foto: screenshot YouTube – Jesus Revolution

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář