Evangelikální organizace doručí na Ukrajinu dvousetmiliontou krabici od bot plnou hraček 

Po téměř třech desetiletích spolupráce s církvemi na předávání vánočních dárků a evangelia do více než 170 zemí doručí organizace Samaritan’s Purse dvousetmiliontou krabici dítěti na Ukrajině. 

Misijní program, který vznikl ve spolupráci s církvemi v USA, Německu, Velké Británii, Kanadě a Jižní Koreji, má za cíl doručit krabice od bot naplněné hračkami a školními a hygienickými potřebami dětem v zemích trpících válkou, nemocemi a chudobou. 

SOUVISEJÍCÍDěti píší dopisy svým ukrajinským spolužákům. Druhý ročník studentské soutěže učí všímat si jeden druhého 

Od založení organizace evangelistou Franklinem Grahamem v roce 1993 obdrželo krabici od bot více než 198 milionů dětí ve více než 170 zemích světa. 

V prosinci bude zabalena dvousetmiliontá krabice od bot, kterou bývalá příjemkyně krabic od bot Elizabeth Groffová předá ukrajinskému dítěti postiženému válkou.

Groffová, které je nyní 28 let a žije v Texasu, dostala v jedenácti letech krabici od bot v sirotčinci na východní Ukrajině. I poté, co ji adoptovala americká rodina a začala studovat na Technické univerzitě ve Virginii, si Groffová stále pamatuje žluté jo-jo uvnitř. 

„Může se to zdát malé, ale když je taková věc doručena s poselstvím lásky a naděje, má velkou sílu! Změnilo mi to život,“ uvedla Groffová ve svém prohlášení, které poskytla deníku The Christian Post. „Před osmnácti lety otevřel dárek v podobě krabice od bot mé srdce pro Boží slovo a nyní mám příležitost osobně a hmatatelným způsobem ukázat Boží lásku ukrajinskému dítěti. Sloužíme věrnému Bohu! Možnost zabalit a doručit tento speciální dárek v podobě krabice od bot bude vrcholem mého vánočního období!“

Od února, kdy začala ruská invaze, provozuje tato evangelikální charitativní organizace potravinovou a lékovou pomoc  ve válkou zmítané zemi. Síť tří tisíc dvou set kostelů, jejichž prostřednictvím organizace distribuuje potraviny, vznikla díky dohodové charitativní spolupráci.  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. prosince 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář