Evangelikální organizace Samaritan’s Purse posílá do Turecka polní nemocnici s 52 lůžky

Křesťanská humanitární organizace Samaritan’s Purse oznámila, že v reakci na zemětřesení vyšle do Turecka polní nemocnici s 52 lůžky.

Mluvčí organizace, kterou vede její zakladatel a prezident reverend Franklin Graham, uvedl, že do zpustošeného regionu vyšle také více než 100 zdravotníků a technických pracovníků. Někteří z nich již odjeli.

SOUVISEJÍCÍ Křesťanské církve v Turecku reagují na následky devastujícího zemětřesení 

Religion News Service informuje, že součástí polní nemocnice budou dva pohotovostní operační sály a lékárna. Pronajaté letadlo 747 mělo ve čtvrtek večer odstartovat z Atlanty do Turecka se zhruba 90 tunami nákladu, včetně hygienických potřeb, solárních světel a plachet.

„Je tam zima a přeživší jsou v šoku – potřebují naši pomoc,“ uvedl Graham v prohlášení.

Antiochie bylo jedno z největších měst Římské říše, vlivným centrem raného křesťanství. Později se města zmocnili křižáci a bylo mnohokrát znovu dobyto. Mělo téměř 400 000 obyvatel.

RNS uvádí, že válka na Ukrajině čerpá v posledním roce velkou část pomoci Samaritan’s Purse, ale v každém roce organizace pomáhá lidem ve zhruba 120 zemích světa. 

Již téměř deset let navrhuje a sestavuje nouzové polní nemocnice. V posledních dvou letech je použila během pandemie Covid-19 v Itálii, na Bahamách a ve Spojených státech.

Organizace vybudovala i týmy křesťanských lékařů, zdravotních sester a dalších zdravotnických pracovníků, kteří dobrovolně vyjíždějí na krátkodobé výjezdy do misijních nemocnic po celém světě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. února 2023 Foto: BGEA – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář