Evangelikálové podepsali prohlášení odporující rozhodnutí Anglické církve požehnat osobám stejného pohlaví 

Nejméně 2 000 anglikánských církevních představitelů podepsalo nové prohlášení proti rozhodnutí Anglické církve žehnat párům stejného pohlaví.

V prohlášení, které zorganizovala Evangelikální rada anglické církve (The Church of England Evangelical Council, CEEC), jsou uvedeny čtyři změny v denominaci, kterým se budou cítit „nuceni bránit“, pokud budou na nadcházející generální synodě provedeny.

SOUVISEJÍCÍAnglikánská církev se omluvila za svůj přístup k osobám LGBT

Patří mezi ně poskytování liturgických úkonů pro nemanželské vztahy, povolení pro duchovní žít v takových vztazích, poskytování pastoračních pokynů, které se odchylují od církevní nauky o manželství, a změna kánonu tak, aby již nepotvrzoval manželství jako celoživotní svazek mezi jedním mužem a jednou ženou.

Podle evangelikální skupiny všechny tyto kroky „popírají autoritu Písma“ a „odchylují se od přijatého historického chápání církve“.

John Dunnett, ředitel CEEC pro strategii, řekl pro Premier Christian News, že tato iniciativa je celonárodním úsilím ukázat kolegiu biskupů „šíři nebo hloubku přesvědčení proti těmto návrhům“.

„Smyslem tohoto prohlášení je jednoduše umožnit lidem, aby se vyjádřili a řekli: ‚Cítím se nucen odporovat‘. A na několika dalších místech vyvoláváme rozhovory o tom, co to znamená v praxi,“ poznamenal Dunnett pro britský zpravodajský portál. 

Dokument vyvolal kritiku ze strany těch, kteří souhlasí se současným směřováním Anglické církve a obvinili CEEC z používání „agresivního“ jazyka.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. března 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Škoda, že to nepřekládá člověk, ale nějaký automat (Google translator?). Church of England se do češtiny překládá jako Anglikánská církev.

    K obsahu článku. Stejný problém, v pokročilejším stadiu řeší metodisté UMC. Rozpad této dříve sjednocené církve je nezvratitelný.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář