Křesťan dnes

Evangelikálové se postavili na stranu finské političky a volají po svobodě slova

Päivi Räsänenová

„Evropská evangelikální aliance (EEA) hájí svobodu náboženského vyznání nebo přesvědčení a svobodu projevu pro lidi všech vyznání. Tato lidská práva jsou zásadními pilíři demokracie,“ uvádí se v dopisu zaslaném finské vládě.

Orgán zastupující 23 milionů evangelikálních křesťanů v celé Evropě vyjádřil „zděšení“ nad zacházením s poslankyní a bývalou ministryni vnitra Päivi Räsänenovou, „která je za vyjádření biblických názorů stíhána a hrozí jí až 2 roky vězení za 3 samostatné případy“.

SouvisejícíFinské političce hrozí vězení za citaci biblické pasáže

Finská politička byla policií několikrát vyslýchána a generální prokurátor ji 29. dubna obvinil z nenávistných projevů proti homosexuálům.

V dopise EEA zdůraznila: „V případě brožury vydané v roce 2004 policie konstatovala, že pokud by bylo rozhodnuto, že biblické názory jsou samy o sobě považovány za agitaci, pak by se zpřístupnění samotné Bible muselo stát trestným činem. Je zřejmé, že taková situace by byla směšná,“ cituje prohlášení Evangelical Focus.

„V sázce jsou základní otázky svobody náboženského vyznání nebo přesvědčení a svoboda projevu,“ tvrdí dále stanovisko evangelikálů.

Po analýze slov finské političky dospěla agentura EEA k závěru, že „neexistuje žádný náznak úmyslu projevů nenávisti“.  Dopis končí slovy: „EEA vyzývá finský soudní systém, aby prosazoval svobodu projevu a svobodu náboženského vyznání nebo přesvědčení“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. května 2021 Foto: Facebook – Päivi Räsänenová

Exit mobile version