Evangelikálové se připojili ke 100 000 protestujících proti antisemitismu v Paříži

Pokojného pochodu se zúčastnily téměř všechny politické strany. Francouzská národní rada evangelikálních křesťanů odsuzuje tisíc antisemitských činů zaznamenaných v posledních týdnech.

Francie je jednou z evropských zemí, kde antisemitismus v posledních letech nejvíce vzrostl, a napětí se ještě zvýšilo po začátku války mezi Izraelem a Hamásem.

SOUVISEJÍCÍKřesťanské organizace podporující Izrael obdržely rekordní sumy od věřících po celém světě 

Evangelical Focus informuje, že v této souvislosti se téměř všechny významné politické strany připojily k občanům a občanským skupinám, kteří se v neděli 12. listopadu v Paříži zúčastnili demonstrace, aby odsoudili jakékoli nové formy nenávisti vůči Židům. Pochod zorganizovali předsedové Senátu a Národního shromáždění, aby bojovali proti tomu, co bývalý premiér Edouard Philippe označil za „starého démona Francie“.

Paříží pokojně prošlo přes 105 000 lidí a dalších 77 000 se k pochodu připojilo v dalších městech, jako je Lyon, Grenoble, Lille nebo Marseille, uvedla policie.

Mezi účastníky v Paříži byl i Erwan Cloarec, předseda Národní rady evangelikálních křesťanů (CNEF).

Evangelikální organizace, kterou vede, vyjádřila politování nad „opětovným napětím v komunitách a nárůstem antisemitismu“, které vedly k „více než tisíci zaznamenaných antisemitských činů ve Francii v posledních týdnech“, uvedla CNEF ve svém prohlášení z 9. listopadu.

„V době, kdy nám současné události připomínají nejtemnější hodiny naší historie, CNEF znovu vyzývá své členy, aby reagovali modlitbami za mír na Blízkém východě i v naší zemi a konkrétními kroky proti antisemitismu,“ uvádí se v prohlášení.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. listopadu 2023 Foto: Twitter Élisabeth Borne.

Tags: ,,

1 Komentář

  1. Konečně veřejný hlas ve formě pochodu na ochranu Židů, proti antisemitismu. Dnes o tomto informoval i veřejnoprávní rozhlas, stanice Pardubice.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář