Křesťanské organizace podporující Izrael obdržely rekordní sumy od věřících po celém světě 

Když v Izraeli vypukla válka, organizace v zemi začaly realizovat krizové plány. Povolaly vyškolené pracovníky a dobrovolníky, vyzvedly zásoby z připravených skladů a vyjely neprůstřelnými vozidly, aby doručily pomoc obětem útoku.

A obrátili se na křesťany po celém světě, aby jim pomohli financovat jejich úsilí.

Magazín Christianity Today píše, že Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ) obdrželo od vypuknutí války miliony dolarů, což je více než za jakékoli jiné dvoutýdenní období v jeho historii.

SOUVISEJÍCÍDan Drápal / Mír v nedohlednu

Organizace Křesťané sjednocení pro Izrael (CUFI), která sama sebe označuje za největší proizraelskou organizaci v USA, poslala během několika dní po útoku ze 7. října milion dolarů na financování první pomoci a pokračuje ve shromažďování finančních prostředků.

A The Joshua Fund, založený křesťanským spisovatelem Joelem Rosenbergem, shromáždil dary ve výši více než 685 000 dolarů. Organizace provozuje 21 distribučních center pomoci a dodává palety s balenou vodou a dalšími potřebami.

„Máme doslova tisíce nových dárců a dary do našeho Fondu rychlé reakce nikdy nebyly větší,“ řekl výkonný ředitel Christianity Today Carl Moeller. „Mnozí z našich dárců chtějí jen vědět, jak se modlit – a dát tamním lidem vědět, že se věřící v USA modlí a přispívají na jejich potřeby.“

Přibližně polovina amerických evangelikálů považuje podporu Izraele a židovského národa za důležitou prioritu, kam zasílají své peníze. Dary neziskovým organizacím, které působí ve Svaté zemi, již několik let rostou. Některé z nich se řadí mezi největší křesťanské charitativní organizace v USA.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. listopadu 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář