Evangelikálové v Hondurasu předběhli katolíky a stali se největší náboženskou skupinou

Honduras je zemí s náboženskou svobodou, kde každý občan může vyznávat jakékoli víru, pokud to není v rozporu s veřejným pořádkem a jinými zákony.

Vláda oficiálně uznává římskokatolickou církev, ta po mnoho let byla většinovým náboženstvím, ale v posledním období roste hlavně komunita evangelikálních křesťanů.  Průzkum, který nedávno zveřejnila výzkumná skupina Paradigma, podle Evangelical Focus ukazuje, že 43,2 % populace se označuje za evangelikální křesťany.

Na druhém místě je římský katolicismus s 38,2 procenty populace. Třináct procent občanů Hondurasu tvrdí, že nepatří k žádné náboženské denominaci.

Evangelikálové „dobyli“ Amazonii a jsou zde největší křesťanskou skupinou

Podle Datafolhy dosáhli evangelikálové 46 % populace v sedmi státech regionu severní Brazílie, tradičně katolické oblasti.

Region severní Brazílie má nyní více obyvatel, kteří se ztotožňují s evangelikálním křesťanstvím než s římským katolicismem. Podle průzkumu provedeného společností Datafolha je v této oblasti 46 % evangelikálních křesťanů a 45 % římských katolíků, informuje Evangelical Focus.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. října 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační


Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář