Evangelista Luis Palau: Jsem připraven jít domů

Evangelista Luis Palau, který od roku 2018 bojuje s rakovinou plic, říká, že má „Pánův pokoj“ a je „připraven jít domů“. Pětaosmdesátiletý Argentinec sloužil zvěstováním dobré zprávy přes padesát let a v 75 zemích světa. V rozhovoru pro CBN News řekl, že po předání služby svým synům prožívá, že naplnil Boží poslání ve svém životě a necítí žádnou lítost.

„Jedinou smutnou věcí je, že budu muset opustit manželku a své děti, tým spolupracovníků a několik svých nejlepších přátel,“ řekl. „Ale jsem připraven jít domů. Cítím pokoj Páně,“ dodal.

Když byla jeho rakovina v roce 2018 diagnostikována, dostal od lékařů jen několik měsíců života. Díky pokračující léčbě se růst nádorů podařilo zastavit.

Jeho poslední rozsáhlá evangelizační kampaň se odehrála v loňském roce ve Španělsku, ale přes svou chorobu se i nadále snaží dalšími způsoby šířit svou víru v Krista. Nedávno byl také dokončen film o jeho životě a službě.

Ohledně mladých kazatelů evangelia řekl: „Cítím, že musím udělat prostor pro další generaci, aby mohli svobodně sloužit,“ řekl Palau. Dodal, že je nadšený, že jeho synové a další křesťanští lídři pokračují ve službě evangelia.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 20. února 2020  Foto: Flickr – Palau a Graham

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář