Evangelista v Ugandě zabit za to, že vedl muslimy ke Kristu

Muslimští extremisté 6. září ubili k smrti 33letého evangelistu, který na akci ve východní Ugandě vedl muslimy k víře v Krista.

Po evangelizační akci ve městě Kituuti byl Philip Bere při návratu do Katiryo v okrese Kibuku stažen z kola a zabit, když ho útočníci ubili velkým kamenem, uvedl očitý svědek.

SOUVISEJÍCÍ Nigérie: Ozbrojenci unesli pastora a další dva křesťany

Portál Evangelical Focus informuje, že Mudenya Sirasi, který Bereovi pomáhal na evangelizační akci, jel s ním, když se oba blížili ke Katiryo na silnici Kataka-Katiryo. Sirasi uvedl, že na akci přijalo Krista mnoho lidí, včetně muslimských žen a dvou mladých muslimských mužů.

Oba evangelisté byli přepadeni kolem 19:40, uvedl.

„Jeden muž, který stál před námi, z ničeho nic popadl naše kolo, na kterém jsme jeli, a udeřil Bereho tupým předmětem do zad.“

Bere spadl, když Sirasi seskočil z kola a vjel do tunelu pod mostem, kde se ukryl, uvedl. „Viděl jsem, jak útočníci brutálně bijí mého přítele,“ řekl Sirasi. „Jeden z útočníků ho udeřil velkým kamenem a on vykrvácel.“

Když útočníci odešli, Sirasi našel Bereho tělo v kaluži krve, řekl. Zalarmoval další křesťany z oblasti a policii a policisté odvezli tělo do nemocnice na pitvu, řekl Sirasi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. září 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář