Nigérie: Ozbrojenci unesli pastora a další dva křesťany

ABUJA, Nigérie – Ozbrojenci ve středu brzy ráno unesli pastora a další dva křesťany v okrese Jos East v nigerijském státě Plateau.

Rev. Usman Umaru z Evangelikální církve vítězství pro všechny (ECWA) byl unesen kolem 5:40 ráno, když ozbrojenci vnikli do jeho domu v areálu ECWA, uvedl obyvatel oblasti Michael Madaki.

„Ozbrojení teroristé vtrhli do komunity Maigyemu v oblasti Jos East ve státě Plateau,“ uvedl Madaki v textové zprávě pro Morning Star News. „Teroristé vnikli do areálu církve ECWA ve vesnici Nuku a unesli pastora Usmana Umaru.“

SOUVISEJÍCÍ Nigerijský soud potvrdil právo konvertovat od islámu ke křesťanství

Madaki jmenoval další dva unesené křesťany. Jsou jimi Agwom Dauda a žena identifikovaná pouze jako Sarah.

Alfred Alabo, mluvčí policejního velitelství státu Plateau, potvrdil únos tří křesťanů a uvedl, že do oblasti byli nasazeni policisté.

V místní samosprávné oblasti Jos East již dříve došlo k útokům na křesťany. V červenci bylo při útocích na komunity Zangam a Kayarda v okrese Maigyemu zabito pět křesťanů. Mezi zabitými byli Agada Sambo z vesnice Zangam a Azi z Kayardy. Další křesťan, Luka Izang, byl unesen, ale propuštěn poté, co jeho rodina zaplatila výkupné.

20. ledna byl ze svého domu v oblasti Shere ve východní místní samosprávné oblasti Jos unesen vůdce místní komunity Isaac Wakili, a to přibližně ve tři hodiny ráno, později ho bezpečnostní agenti osvobodili.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. září 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář