Nigerijský soud potvrdil právo konvertovat od islámu ke křesťanství

Soud v severní Nigérii vydal soudní příkaz, který chrání 18letou křesťanskou konvertitku před hrozbami ze strany rodinných příslušníků. Toto rozhodnutí zdůrazňuje základní právo na změnu náboženského přesvědčení, v tomto případě od islámu ke křesťanství.

Mary Olowe, což není její skutečné jméno, čelila po konverzi ke křesťanství výhrůžkám smrtí ze strany svého otce a bratrů. Její matka jí pomohla utéct do bezpečí v křesťanské komunitě a poté požádala soud o právní ochranu. 

SOUVISEJÍCÍ Eritrea po kampani Hlasu mučedníků propustila na svobodu třináct věřících  

Portál The Christian Post informuje, že podle organizace na ochranu lidských práv ADF International vydal nigerijský vrchní soud příkaz k trvalému zákazu styku s jejím otcem a bratry.

„Žalovaným se tímto zakazuje vyhrožovat a pokoušet se o život žalobkyně v důsledku jejího rozhodnutí přestoupit z islámu na křesťanství,“ uvádí se v příkazu. 

Proti příkazu nebylo podáno žádné odvolání.  

„Ulevilo se nám, že Mary našla ochranu před těmito věrohodnými hrozbami a že soud uznal její základní právo konvertovat od islámu ke křesťanství,“ uvedl v prohlášení Sean Nelson, právní poradce ADF International. „Jedná se o důležité rozhodnutí, které, jak se modlíme, pomůže i dalším lidem, kteří čelí ohrožení života jen proto, že začali věřit v Krista.“ 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. září 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář