Existují obavy o zdravotní stav vězněného pastora Wang I

Podle Internation Christian Concern (ICC) rostou obavy o zdraví vězněného pastora zakázané církve Early Rain Covenant Church (ERCC). Pastor Wang I je v policejní vazbě od 14. prosince 2018.

Zakladatel ERCC byl zadržen policií v Čcheng-tu, v hlavním městě provincie S‘-čchuanu, kde se církve nachází. Při policejní razii byly tehdy zatčeny desítky členů a obviněny z „podněcování k rozvracení státní moci“.

Pastor Wang byl v prosinci 2019 komunistickým soudem shledán vinným a odsouzen k devíti letům vězení. V domácím vězení se také ocitli členové jeho rodiny a věřící patřící k ERCC.

Podle Boba Fu, prezidenta a zakladatele křesťanské organizace China Aid, „to vypadá, jako by se s pastorem Wang I ve vězení zacházelo velmi špatně.“ Dále poznamenal: „Zdá, že státní policie lže rodině pastora Wang I a církvi. Pastor Wang je držen na samotce ve vězení Čcheng-tu.“

Fu popsal, jak úřady bránily rodinným příslušníkům a právníkům navštívit pastora Wanga po celou dobu uvěznění. Navíc se zdá, že mu nedostává lékařské péče a že dostává nedostatečnou stravu. Zakladatel China Aid je přesvědčen, že komunistické úřady se pokoušejí zničit Wangovo zdraví. ICC vyzývá věřící, aby se pokračovali v modlitbách za pastora Wanga a jeho rodinu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. července 2021 Foto: ICC – pastor Wang I

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář